Super zpráva: návratu kapitána nic nebrání. MILAN FUKAL si odpykal jednozápasový trest za čtyři žluté karty, vylízal se z nepříjemné virózy a je připraven  pustit se v neděli do křížku s útočníky Českých Budějovic. „Měl bych být v pořádku," přitakal v rozhovoru pro Deník před včerejším tréninkem.

O minulém víkendu ležel doma, trápila ho nemoc, a tak sledoval počínání hradeckých spoluhráčů na dálku. „Ke konci to bylo na psychiku náročné," směje se bývalý reprezentant.

Minulý víkend jste měl nucené volno. Prospěla vám pauza?
Bylo mi líto, že jsem na Slovácku nemohl pomoct, ale takové jsou fotbalové regule. O to víc jsem klukům držel palce. Byl jsem samozřejmě víc nervózní než na hřišti. Jsem rád, že jsme vybojovali velmi důležitý bod.

Byl jste v Uherském Hradišti osobně?
Nebyl. Zrovna mě skolila viróza, takže jsem ležel doma.

Ale zápas jste jistě sledoval alespoň prostřednictvím on-line přenosu. Nebo se mýlím?
Nemýlíte. A musím říct, že ke konci to bylo na psychiku hodně náročné. (směje se) Věřil jsem však, že po duelech na Spartě, na Dukle a v Mladé Boleslavi, kde jsme nebyli schopni vstřelit branku, nyní gól dáme a minimálně si odvezeme remízu.

Mužstvo v klíčových momentech utkání podržel Tomáš Koubek. Jeho zákroky patřily k tomu nejlepšímu, co utkání nabídlo, že?
Tomáš jen navázal na výkony z ligy a především z reprezentace do jednadvaceti let.  Obrovsky nás podržel. Na hřišti je však jedenáct hráčů, kteří společně tvoří výsledek. Všem klukům můžu k remíze 1:1 jen pogratulovat.

Odpočinul jste si během dní bez fotbalu?
Takhle bych to nebral. Radši bych hrál. Jsem rád, že jsem se mohl po té viróze už v úterý zapojit do tréninku. Do nedělního zápasu by už všechno mělo být v pořádku.

Těšíte se na nedělní utkání o to víc?
Rozhodně. Čeká nás stejně důležitý zápas jako proti Teplicím. Půjde o šest bodů. Bude to přímý střet mužstev, která hrají o sestup. Bude to o velké zodpovědnosti, ale věřím tomu, že když navážeme na výkon proti Teplicím, tak máme velkou šanci s Budějovicemi uspět.

Doma jste ještě neprohráli, před vlastními fanoušky předvádíte i celkem pohledný fotbal. Evidentně vám zastaralý stadion svědčí.
V první řadě to nechci zakřiknout. (usměje se) Všechno je to o hlavě. V určitých fázích zápasů dokážeme hrát velmi kvalitní i pohledný fotbal. Venku to však nedokážeme.

Správně říkáte, že proti Budějovicím půjde o šest bodů. Bylo by asi fajn Jihočechům výrazně odskočit.
Nejenom to, ale případnou výhrou bychom se dostali do společnosti jako je Slovácko, Jihlava nebo Slavia. O to větší máme motivaci uspět.

Prosím o upřímnou odpověď. Je vaší výhodou, že Tomáš Řepka je v trestu a v neděli nenastoupí?
(dlouze přemýšlí) Když není „Řepa" v sestavě, tak na Budějovice není upřená taková pozornost. Výhoda to podle mě není. Bylo by lepší, kdyby Tomáš nastoupil. Soupeř si minule proti Plzni ověřil, že to jde i bez něho. Hráči mají daleko větší zodpovědnost a nemusejí se spoléhat jen na Řepku.