Hrál jako z partesu. V devatenácti letech prožil hradecký obránce Tomáš Holeš (nar. 31. března 1993) vydařený debut za českou jednadvacítku. Lvíčata v Jablonci rozsápala Wales 5:0 a s přehledem vyhrála svou kvalifikační skupinu. Holeš se na pravé straně blýskl nebojácným výkonem a hlasitě si řekl o trvalé členství v Dovalilově kádru. ,,Bylo to fajn. Užil jsem si to. Teď je však potřeba zabrat v lize proti Brnu," zdůrazňuje.

Z reprezentačního srazu jste se určitě vrátil v dobrém rozpoložení…
Byl jsem vůbec rád, že mě pan Dovalil povolal. Zápas s Walesem jsem si užil. Teď jenom doufám, že chuť vítězství poznáme i s Hradcem v neděli proti Brnu.

Čekal jste, že dostanete takhle velkou příležitost?
Samotného mě to překvapilo. Byl jsem tam vlastně nejmladší. Věřil jsem, že na nějakou tu minutu půjdu, ale že z toho bude základní sestava a celý zápas, to jsem fakt nepředpokládal.

Klepala se před zápasem kolena?
Já bývám před každým utkáním trochu nervózní, ale s úvodním hvizdem to hned opadne. Hrálo se mi dobře.

Reference na váš výkon byly jen a jen pozitivní. Počínal jste si jako starý mazák. Co kouč Jakub Dovalil, hovořil s vámi po zápase?
Chválil celý tým. Za zápas, za celou kvalifikaci. Mluvil i k baráži, která nás čeká. Hlavně nám však zdůraznil, abychom neusnuli na vavřínech.

Baráž o postup na mistrovství Evropy se losuje dnes. Koho byste si osobně nepřál? Narazit můžete třeba na Slováky, Rusy či Srby…
Velmi nepříjemným soupeřem by byli Rusové. Uvidíme.

Myslíte, že jste si řekl o trvalé místo v kádru lvíčat?
Hodně bude záležet na výkonech v lize. Přednost dostanou hlavně kluci, kteří kvalifikaci vykopali. To je jasné. Budu rád za každou pozvánku.

Váš spoluhráč Tomáš Koubek ji dostává pravidelně. Pomáhal vám s počáteční aklimatizací v týmu?
(směje se) Představování jsem zvládl sám. Celý týden mi jinak Tomáš  pomáhal, byl jsem rád, že jsme tam spolu. Člověk se dřív rozkouká.

Teď už jistě myslíte na nedělní ligový duel s Brnem. Situace není příliš růžová. V čem je podle vás zakopaný pes?
Problémem je, že si vlastně v každém zápase necháme dát úplně zbytečný gól. Je potřeba větší koncentrace. No a druhá věc… Tou je samozřejmě neproměňování šancí.

V jakém rozpoložení se tým nachází před důležitým duelem se Zbrojovkou?
Všichni jsme odhodlaní to zlomit, vítězství potřebujeme jako sůl.

Hvězdou soupeře je útočník Švancara. Vymaže ho hradecká obrana?
Samozřejmě doufám, že si nekopne. Je to výborný fotbalista, o tom žádná. Hraje chytře. Musíme si s ním poradit. Ale Brno má celkově dobrý tým. Nás však zajímají pouze tři body.