Nejlepším fotbalovým kanonýrem východních Čech se stal Ivo Svoboda. Útočník Převýšova nastřílel v letošní sezoně divize C 27 branek a zároveň vyhrál kategorii B. O gól méně měl na svém kontě druhý David Petrus z Pardubic, který pro změnu opanoval kategorii A, v níž soupeřili střelci hrající v ligových klubech (I. liga až ČFL). Bronzovou příčku v celkovém pořadí obsadil vítěz kategorie C Lubomír Myšák, jenž v dresu České Třebové vsítil v krajském přeboru 23 gólů.

Vyhlášení XIV. ročníku soutěže, kterou pořádá Deník ve spolupráci s krajskými fotbalovými svazy, se koná v úterý 26. června od 17 hodin v prostorách prodejny RM-Sport v Hradci Králové (vedle MFC na Bavlně).

KATEGORIE A

(I. liga a ČFL)

Konečné pořadí:

1. Petrus (FK Pardubice) 26 branek (2 z penalty),

2. Holub (MFK Chrudim) 21 (2 z penalty),

3. Brendl (FK OEZ Letohrad) 15 (5 z pen.),

Další pořadí: 4. Dittrich (vš. FK Pardubice) 9, 5. Dostálek (MFK Chrudim) 8, 6. Přibyl (FK Pardubice) 7, 7. Jeřábek (FK Pardubice) 7 (6 z pen.), 8. 13. Vácha, Kesner (oba MFK Chrudim), Štěpán, Dvořák (oba FC Hradec Králové), Brychta (FK Pardubice), Kulhánek (FK OEZ Letohrad) vš. 6.

KATEGORIE B

(divize C)

Konečné pořadí:

1. Svoboda (SK Převýšov) 27,

2. Vaňous (Jiskra Ústí nad Orlicí) 14 (1 z penalty),

3. Čech (TJ Dvůr Králové nad Labem) 12 (1 z pen.),

Další pořadí: 4. 5. Kořínek (TJ Dvůr Králové nad Labem), Kukla (Jiskra Ústí nad Orlicí) oba 11, 6. Knápek (Jiskra Ústí nad Orlicí) 11 (1 z pen.),

7. Samler (TJ Dvůr Králové nad Labem) 10, 8. Hofman (FC Hradec Králové B) 9 (1 z pen.),

9. Sklenář (FK Pardubice B) 9 (5 z pen.), 10. Kilevník (TJ Dvůr Králové nad Labem) 8,

11. 12. Klátil (FK Pardubice B), Blažej (RMSK N. Bydžov) 7.

KATEGORIE C

(krajský přebor)

Konečné pořadí:

1. Myšák (FK Česká Třebová) 23,

2. Černík (1. FC Žamberk) 22,

3. Rychecký (FK Lázně Bělohrad-Pecka) 21,

Další pořadí: 4. Stejskal (SK Masokombinát Polička) 21 (3 z pen.), 5. Merganc (SK Týniště nad Orlicí) 17, 6. 7. Vacek (SK Jičín), Libřický (TJ Sokol Lhota pod Libčany) oba 16 (1 z pen.), 8. T. Bouška (FC Hlinsko) 16 (2 z pen.), 9. Zajíček (FC Spartak Rychnov nad Kněžnou) 15, 10. Dostál (FC Hlinsko) 15 (1 z pen.), 11. 12. Mráz (Sokol Lhota pod Libčany), Kořínek (TJ Dvůr Králové B) 14, 13. 15. Nun (Sokol Kratonohy), Jiřík (FC Nový Hradec/Lhota pod Libčany), Kroutil (MFK Chrudim) 13.

(dr)