4:0. Nářez, dalo by se říct. Jablonec svým způsobem zválcoval Hradec. Taková je holt realita.

Ale hodně krutá. Je mi z toho trochu smutno. Tak to ale chodí. Nemá cenu se na něco vymlouvat. Kdyby, kdyby, kdyby. Tahle slova by trenér hradeckých fotbalistů Bohuslav Pilný nejraději vypustil z mozku. Vše se točí kolem jedné a zcela zásadní skutečnosti: PROMĚŇOVÁNÍ ŠANCÍ!

Když vám sedmnáctiletý kluk jménem Daniel Trubač zazdí po třiceti vteřinách jasnou gólovku, je vám zákonitě do breku. Naděje na dobrý výsledek rázem uvadá. Co mu asi tak vyčítat? Dravost, lehkost s jakou se ihned po výkopu propasíroval do obrovské možnosti skórovat a neproměnil ji? Chybí mu zkrátka větší zkušenosti. Za pět let bude možná ve Spartě a tam to prostě dá.

Jenže ,,votroci" nutně potřebují kyslík teď hned. Stále dýchají a nad hladinu sestupu je posune pouze jediná věc. Správně. Opět je tu ono známé: PROMĚŇOVÁNÍ ŠANCÍ!

Není to jen Trubač. V Jablonci a nedávno proti Spartě v této disciplíně propadli i další. Možná by stálo zato sestřihat hodinové video, kde padá jeden gól za druhým. Takový Ibrahimovič by o podobné metodě mohl vyprávět. Podle autobiografie si tímto způsobem pouštěl dokola a dokola zakončení těch nejlepších. I po tréninku pálil o sto šest. Jeho produktivita rázem ohromně vzrostla, v hlavě se něco změnilo…

Hradec je chválený za svoji hru, což ale nestačí. V kabině je teď před Příbramí potřeba udržet pozitivní atmosféru. Hráči musí být přesvědčeni, že gólové prokletí trvající 296 minut prostě a jednoduše zlomí. I silou vůle.

Jen si tak v duchu říkám: Být trenér, chtěl bych mít v mužstvu Kopice (v pátek nahrál na tři góly). Toho frajera je pro českou ligu škoda. S Hradcem potvrdil svoji výjimečnost a z mého hlediska (promiňte, pane Pelto) je delší dobu nepochopitelné, že se ,,zahazuje" zrovna v Jablonci. Dávno měl být v lepším klubu. Možná by se zrodil nový Méďa.

Hrajte o deset lístků na duel s Příbramí
Hradec Králové /SOUTĚŽ/ - Deník vyhlašuje tradiční soutěž o deset vstupenek, tentokrát na nedělní zápas fotbalistů Hradce Králové s Příbramí (hraje se od 17 hodin). Stačí zodpovědět otázku a správnou odpověď zaslat na e-mailovou adresu: 
radek.sprynar@denik.cz.

Otázka:
Jeden z hradeckých hráčů spojil s Příbramí významnou část své kariéry. Který?
a) David Štípek          b) Marek Plašil          c) Aleš Čermák

Svoje odpovědi posílejte 
do čtvrteční 12. hodiny. Seznam výherců najdete v pátečním vydání Deníku nebo na internetové stránce www.hradecky.denik.cz.

Fotbalová Synot liga po 23. dějství:

Hvězda kola

Jakub Brabec (Sparta Praha): Těsně před koncem rozhodl derby se Slavií. Co může být víc? Lacinou chybu před gólem Škody mladý stoper mnohonásobně odčinil.

Smolař kola

Jakub Chleboun (Hradec Králové): Smůla smůlovatá se držela hradeckého obránce na jablonecké Střelnici. Na úvodní gól nešťastně přihrál Gregušovi. Pak mohl srovnat, ale šanci zazdil.

Výrok kola

„Nebojím se říct, že 
to bylo srovnatelné 
s bundesligou. Naopak to chvílemi bylo ještě mnohem lepší."
Václav Kadlec, sparťanský záložník, srovnával skvělou kulisu při derby pražských „S" s německou ligou.

Zajímavosti kola

• 2 kola STOP: Liberci bude v příštích dvou kolech proti Spartě a na Slovácku chybět nejlepší střelec Josef Šural. V utkání v Mladé Boleslavi dostal osmou žlutou kartu v sezoně.

• 296 minut: Hradec neskóroval  v posledních třech duelech.

• 7 kol = 0 bodů: České Budějovice nemohou vybřednout z bídy. Na jaře ještě nebodovaly.

Fotbalová I. liga - sestava 23. kola podle Deníku

Křížek (3, České Budějovice) - Novák (7, Jablonec), Polom (Dukla Praha), Hájovský (2, Příbram) - Greguš (2, Jablonec), Hořava (4, Plzeň), Kukec (Ostrava), Kopic (3, Jablonec) - Mahmutovič (Plzeň), Kadlec (2, Sparta Praha), Škoda (5, Slavia Praha)

Hodnocení hráčů FC Hradec po porážce v Jablonci (0:4)

Jablonec - Hradec Králové: Ruslan Mingazov a David ŠtípekTomáš Koubek - 5: V brance si musel připadat zbytečně. Střely, které skončily za jeho zády, nešly chytat.

Tomáš Holeš - 5: Je v průměrné fazoně. Vzadu má pořádek, ale směrem dopředu je nejistý, až bojácný. A ty centry…

Adrian Rolko - 4: Těžko chválit stopera po výsledku 0:4. Před gólem Masopusta měl na Kopice vytvořit větší tlak.

Jakub Chleboun - 3: Pecháček zápasu. Gregušovi připravil gól na zlatém podnose, pak zavraždil jednu ze šancí.

Marek Plašil - 4: Jablonec jeho strany využíval
k náběhům a nebezpečným centrům. Čelit tomu nedokázal.

Aleš Čermák - 5: Do sestavy se vrátil po jednozápasové stopce. Na výrazný moment čekal marně.

Pavel Černý - 5: Z placu musel kvůli zranění už ve 28. minutě a hradecká hra utrpěla. Soubojový hráč chyběl…

David Štípek - 3: Chytře přihrál do šance Chlebounovi, mohl konečně „bodovat". Celkově nevýrazný.

Daniel Trubač - 6: Lze mu vyčítat úvodní šanci zápasu? Ne! Všechno udělal dobře, gólman Hrubý byl ale lepší.

Tomáš Malinský - 5: Romera z něj u lajny udělal solný sloup a bylo z toho před Koubkem horko. Naběhal kilometry.

Pavel Dvořák - 3: Zápas mu nesedl. Nedostal se do jediné šance. A ještě má velký podíl na brance Nováka.

STŘÍDALI: Emir Halilovič (4): Brzy střídal Černého, zase bez efektu. Jan Shejbal (5): Ukázal potenciál. David Vaněček: Neuznali mu dva góly. Asi správně.
STUPNICE:
10 –
nejlepší, 1 – nejhorší