Pád na zem vždycky bolí. Někdy méně, jindy více. Záleží jen na tom, z jaké výšky padáte. Hradečtí fotbalisté to v sobotu pocítili na vlastní kůži. Spadli rovnou z mrakodrapu, který si sami ve své hlavě postavili. Před zápasem s Jihlavou je všichni chválili za herní kvalitu, atraktivnost a z pohledu nováčka za solidní rozjezd sezony.

Chvála se obecně krásně poslouchá, jen jí nesmíte brát tak vážně a nechat se jí oslepit. A tohle přesně se Prokopcově partě stalo. Na Jihlavu vyrazil tým s přesvědčením, že se mu v utkání s posledním celkem tabulky nemůže nic stát. Jenže se stalo. Výsledek 0:3 „voněl" ostudou.

Prapůvod selhání přitom sahá do předchozího týdne. Konkrétně do přípravného utkání s Táborskem. Místo praktické přípravy na naprosto klíčový duel podzimu, drtivá většina základní sestavy utkání téměř odsabotovala. Ne, tady nešlo o výsledek (prohra 0:2). Tady šlo o přístup, jaký si profesionální fotbalista jednoduše nemůže dovolit.

Na vině je i trenér Luboš Prokopec, který měl hráče shodit před reprezentační pauzou z hrušky a donutit je k další tvrdé práci. Jenže to se nestalo. Proto došlo k dramatickému selhání v zápase, který mohl Hradec vystřelit do jiných než sestupových sfér.

Nedá se nic dělat, „votroci" se zase musejí postavit na nohy. Nehledě na sobotní kolaps, pořád platí, že Prokopcem pečlivě sestavený tým má budoucnost a kvalitu na pohodovou záchranu prvoligové příslušnosti.

Jen si musejí VŠICHNI uvědomit, že v profesionálním sportu se úspěchy dostavují  jen  po KAŽDODENNÍ  dřině a poctivé práci. Takovou, ale hradecký tým před utkáním s Vysočinou Jihlava neodvedl.

Hvězda kola

Haris Harba (Jihlava): Až v 7. kole se bosenský střelec dočkal první trefy. A hned byly dvě. Harbovo probuzení odnesl Hradec Králové odkud do Jihlavy přestoupil.

Zklamání kola

Petr Čuhel (Příbram): První změnu trenéra hlásí Příbram! Bídný vstup do soutěže (7 zápasů, 2 body) odnesl Petr Čuhel. Na jeho místo usedl zkušený Pavel Tobiáš.

Výrok kola

Haris Harba, útočník Jihlavy po utkání v Hradci Králové: „Bylo to divné. Dost jsem tady toho naučil. Mám tu spoustu kamarádů, jak hráčů, tak fanoušků. Proto jsem branky neslavil."

Zajímavosti kola

 13 měsíců: Tak dlouho trvala (druho)ligová domácí neporazitelnost Hradce Králové. Úctyhodnou série s gustem přervala Jihlava.
• Dvakrát poprvé: Až v 7. kole se Jihlava dočkala prvního vítězství v sezoně, její útočník Haris Harba zase slavil premiérové góly.
• 15 minut, 4 branky: Do 73. minuty mlčela jablonecká ofenziva v Příbrami. Pak se ale urvala ze řetězu.

Sestava 7. kola podle Deníku

Bičík (2, Sparta Praha) - Romera (Jablonec), Kováč (Sparta Praha), Stronati (Ostrava) - Šichor (Ostrava), Rossi (Jablonec), Takács (Teplice), Zavadil (Brno), Moravec (2, Bohemians Praha) - Harba (Jihlava), Vávra (Brno)

Foto víkendu: Hradci fandili i Turci. Marně…

Fotbalová Synot liga: FC Hradec Králové - FC Vysočina Jihlava.

Bývalí prvoligoví fotbalisté z oblasti turecké Antalye si v rámci partnerských vztahů s Hradcem Králové udělali výlet do metropole. Pod Bílou věží sehráli dvě přátelská utkání a v sobotu fandili „votrokům" v nepovedeném utkání s Jihlavou.

Megafon Jana Kotoučka: Radši to ani nečtěte…

Jan Kotouček.Být v lize fanouškem „votroků" je občas očistec, sebetrýznění, pesimismus. Chtěl jsem se ho zbavit, ale marně! A já tak věřil, že je letos po něm. Plánoval jsem chvalozpěvy, píšu žalozpěv.  Jihlavu jsme měli zničit,vygradovat sportovní formu, místo toho oni zničili nás. Kučera nejlepší na place. Další náš bývalý hráč Harba nám dal dva góly. A ještě k tomu takový haluze, co my nedáme za celou sezonu. Bože, za co nás trestáš? Sami sebe jsme dostali pod tlak. Pauza nám uškodila, hráči byli moc v klidu, a to není nikdy dobrý. Přátelák s Táborskem je nebavil, ostatní zas nebavil pohár na Admiře. Fandit Hradci je řehole. Góly nevidíte, na fotbal jen do určitého věku, pak brýle nebo dalekohled. Co s tím? Babo raď!

Vidím jasně: Na Spartě po výborném výkonu o gól prohrajeme, Lafata tečuje ve skrumáži. Doma s Jabloncem 0:0, kdy nedáme několik 1000% šancí. Venku v Příbrami nás zařízne rozhodčí pod dohledem Rogoze, to nás zlomí a prohrajeme 3:0. Klub Jardy Starky se potřeboval chytit… Po těchto zápasech bych byl velmi rád, aby se mi všichni vysmáli, že nerozumím fotbalu. Já bych byl tak šťastnej, co jsem to vlastně za vola. Věřím hráčům, že mě už na Spartě učiní šťastným volem, hlupákem, co jim nevěří. Takže už na Spartě, holenkové! Doufám, že někdo z kabiny v předzápasovém rozhovoru prohlásí: „Na Spartu jedeme vyhrát, nic jiného nás nezajímá!" Jihlava to tak prohlásila a my to podělali. Tohle  bude asi ten správný recept na Spartu. Naše tajná zbraň  leží  v hlavě…   Váš Koty (autor je předsedou fanklubu Votroci 2000)