Jeho svěřenci se usadili v čele díky vítězstvím v Přepychách a s Broumovem. „Výhra je zasloužená, přestože nás Broumov dokázal po přestávce potrápit. Tři body jsme si zasloužili hlavně za výkon v prvním poločase,“ byl přesvědčen Čáp. Průběh druhé půle mu dává za pravdu. Za stavu 2:0 si totiž Broumovští vytvořili velký tlak, nejenže snížili, ale před tím ještě trefili břevno a neproměnili penaltu.
Dlužni pověsti velkého favorita zatím zůstávají fotbalisté Nového Bydžova. Na svém kontě mají dvě hubené remízy a obzvláště ta nedělní v Rychnově musí kouče Zbyňka Houšku velmi mrzet. Vždyť domácí vyrovnávali na 1:1 až v nastaveném čase. I tak ale po zápase proběhla plánovaná oslava narození trenérovy vnučky Elišky. Pro Bydžov v dané situaci možná to nejlepší, co mohlo v přijít. V kolektivních sportech určitě není od věci si jednou za čas posedět v hospůdce a vše si na rovinu vyříkat. Zda byla nastolena cesta k nápravě, se dozvíme už po středečním kole, v němž se novobydžovský tým představí na hřišti Libáně.

Po úvodním zaváhání s náchodskou rezervou (1:1) se naopak naplno rozjíždí mašina jménem Olympia Hradec Králové, jejíž kostru tvoří fotbalisté, kteří vloni pravidelně nastupovali v divizi C. Výhra 4:1 v Doudlebách působí velmi přesvědčivě.
Za zmínku stojí také zápas Libáně s Přepychami (1:1), v němž sudí Pánek udělil dohromady 12 žlutých karet převážně za nesportovní chování…