Po utkání v Českých Budějovicích byl Luboš Prokopec (31) zdrcený. „Votroci" prohráli v záchranářském zápase 0:1, na trávníku se jim nedařilo vůbec nic.

„Výkon, který jsme předvedli, se už nikdy nesmí opakovat," rozčiluje se mladý kouč Hradce Králové.

Pár dní po hořké porážce už má zase elánu na rozdávání, udržení v Gambrinus lize stále věří.

„Čeká nás nyní Příbram. To pro nás bude zápas roku," vyzdvihuje důležitost mače, který se hraje v úterý 21. května (19.30).

Situaci jste si zkomplikovali prohrou v Českých Budějovicích, nenahrálo vám ani vítězství Teplic nad Ostravou 3:2. Věříte vůbec ještě v záchranu?
Věřím do poslední chvíle. Dokud šance bude, nebudeme věšet hlavy. Když v příštím kole porazíme Příbram, tak budeme mít stejně bodů a lepší vzájemné zápasy („votroci" na podzim v Příbrami remizovali 0:0). A zase budeme mít vše ve svých rukou. Bude to pro nás opravdu zápas sezony! Musíme vyhrát, už nemáme kam couvat.

Lehce se to říká, ale hůř se to bude provádět, že?
Přesně tak. Na rovinu říkám, že to chceme dokázat na hřišti, ne prohlášeními do médií. Protože výkon, který jsme předvedli v Budějovicích, se už nikdy nesmí opakovat.

Momentálně máte tři kola před koncem 24 bodů. Kolik jich potřebujete získat k záchraně?
Za určité konstelace může stačit i osmadvacet bodů, ale jistotou je třicet. To znamená dvě vítězství.

Zpátky k Budějovicím. Dlouho vám vrtalo hlavou, proč jste tam předvedli tak zlý výkon?
Analyzovali jsme si to, ale nechtěl bych se v tom příliš pitvat. Výkon byl jednoduše hanebný. Znovu říkám, že se to nesmí nikdy opakovat.

Myslíte, že někteří hráči  význam tohoto utkání neunesli psychicky?
Může to být jeden z faktorů. Udělali jsme nějaké změny a pro ty, kteří šli do zápasu po delší době, to nebylo jednoduché. Ale nechci se na to vymlouvat. Nezvládli jsme to jako tým. Všichni.

Na druhou stranu se potýkáte z velkým množstvím zraněných a vykartovaných hráčů, v průběhu utkání musel dokonce odstoupit stoper Radek Hochmeister. Neříkáte si, že se vše spiklo proti vám?
Když jsme zvládli zápas v Teplicích, tak jsme věřili, že stabilizujeme sestavu. Jakmile hrajete delší dobu spolu, tak máte lepší součinnostní návyky, s tím roste sebedůvěra. Bohužel se nám sestava rozpadla vynucenými absencemi. Když jsme v utkání střídali, prakticky pokaždé jsme museli reagovat na zdravotní stav některého z hráčů. Se Slováckem se nám zranili Hájek se Schwarzem, vyloučený byl Harba. V Budějovicích zase kvůli svalovému problému odstoupil Hochmeister. Ale když nad tím budeme brečet, nijak si nepomůžeme. I tak jsme to měli zvládnout líp.

Jaký je aktuální zdravotní stav týmu? Mimo máte dva stopery – Hájka a Hochmeistera…
Dnes nebo zítra by se měli zapojit do tréninku. Na Příbram by snad měli být připraveni.

A co když ne? Neuvažoval jste, že v krizové chvíli povoláte Milana Fukala?
To je uzavřená věc. Už dříve jsme se rozhodli pro jiné hráče. Myslím, že  kluci budou fit.

Co pochroumaný kotník Marka Kuliče?
Naštěstí ho nemá zlomený. Připravuje se individuálně, maká na kondici. Možná by se k nám mohl připojit ve čtvrtek.

Do klíčové bitvy s Příbramí zbývá týden. Už o ní přemýšlíte?
Jistě. Přesně vím, jak se chceme prezentovat. Jen je otázkou, koho budeme mít k dispozici. Ovšem víme, že i soupeř má problémy. Prohrál dva zápasy v řadě, vyhodili Střihavku s Trappem. Také nejsou v pohodě.