V mistrovském utkání fotbalové Jako III. třídy Sokol Nové Město nad Cidlinou versus SK Roudnice B (5:0) vstřelil domácí Leoš Svoboda čtyři branky, čímž výrazně přispěl k výhře svého týmu. Okresní fotbalový svaz Hradec Králové ho za to zvolil borcem uplynulého kola.

Kdy a kolik branek jste nejvíce vstřelil v jednom střetnutí?
Bylo to osm gólů v žácích za Jiskru Rybitví a pak pět tref ve chlapech za TJ Přelovice.

V jakém časovém sledu góly padly a jak jste se prosazoval?
Úvodní trefa přišla ve 22. minutě po odraženém balonu. Ve 27. minutě jsem dostal skvělou přihrávku do uličky od Davida Pavlase a byl z toho druhý zásah. Třetí branka následovala ve druhém poločase v 55. minutě z penalty po zákroku na Patrika Vinaře. Čtyřgólový účet jsem uzavřel v 63. minutě po narážečce s Tomášem Bambasem.

Měl jste i další šance?
Ano, měl. Byly to dva trestné kopy z hranice půlkruhu, ale „nezapršelo" z nich.

Jaká atmosféra byla v domácí kabině po prvním poločase, kdy byl už jednoznačný stav 3:0?
Jaká mohla být? Přece výborná. Konečně nám vyšla v prvním poločase i koncovka.

A po zápase?
Jedním slovem vítězná, jen to opět potvrdit o tomto víkendu doma proti Hořiněvsi.

Ve 42. minutě jste obdržel ŽK…
Bylo to za nesportovní chování vůči protihráči Melicharovi.

Přibližte vaši kariéru.
Jedná se opravdu o pestrý výčet. Za žáky to byly kluby Jiskra Rybitví a SK Lázně Bohdaneč. V dospělých to postupně šlo v tomto pořadí: AFK Atlantik Lázně Bohdaneč, Jiskra Domažlice, FK Chlumec nad Cidlinou, Sokol Kratonohy, TJ Přelovice, TJ Přelouč, Sokol Újezd, AFK Urbanice, SK Převýšov a TJ Sokol Nové Město nad Cidlinou, kde jsem doposud.

Největší fotbalový zážitek?
V roce 1991 na stadionu v belgickém Oostende bylo 20.30 hodin a my AFK Atlantik Lázně Bohdaneč nastupujeme proti domácímu klubu, který tři dny před námi porazil v přípravě Manchester City.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Dožít se v klidu fotbalového důchodu, i když u mě to bude těžké, a možná se pokusit překonat tátu, který končil kariéru v padesáti v Sokole Dolany.

Kam byste čtenáře pozval na fotbal o víkendu?
K nám do Nového Města na nejlepší fanoušky v hradeckém okrese a duel se Sokolem Hořiněves, který má rovněž výborné příznivce. Nebo bych zval na zápas krajského přeboru Jičín – Chlumec či třeba i na atraktivní fotbal Sokola Nepolisy, který hostí doma v I. A třídě Spartak Úpice.