Na tribuně ho sledoval i otec Jan, bývalý vynikající stoper „votroků". Vydržel jen dvacet minut, pak se sebral a šel domů.

„Pár dní se mnou nemluvil," směje se syn – hříšník, který se v neděli vrátí do základní sestavy při utkání s Táborskem.

Žralo vás dlouho vyloučení 
v derby s Pardubicemi, nebo jste to rychle hodil za hlavu?
Žere mě to ještě teď. Oslabil jsem mužstvo, mohl jsem pomoct v Karviné, místo toho jsem byl v trestu. Vážně mě to stále žere, mančaftu mám co vracet.

Přehrával jste si v hlavě, co jste mohl udělat jinak?
Určitě. Především ten první souboj na půli hřiště jsem nemusel tolik dohrávat, měli jsme tam za sebou hráče, který by byl zřejmě v ofsajdu. 
A druhá karta? Jednoznačně jsem to měl hrát z první. Pak by se to nestalo. Na videu jsem to nestudoval, ale v hlavě jsem si to přehrával opakovaně. (trpce se usměje)

Byl to váš první zápas po sedmi letech v hradeckém dresu, 
v hledišti jste měl jistě spoustu kamarádů a známých. Copak vám říkali?
Každý se do mě strefil. (směje se) Vlastně to poslouchám pořád. Od té doby se nic nezměnilo. Ale beru to v pohodě. Je to úděl toho, že jsem byl vyloučený. A od lidí je to normální reakce. S tím musí sportovec počítat.

Na zápase byl i váš otec, legenda hradeckého fotbalu a zařazením také stoper. Vyčinil vám?
On šel po dvaceti minutách z fotbalu domů. Jak mě vyloučili, tak se sebral a šel. Pár dní potom se mnou nemluvil. Ale prý ty žluté ani pořádně neviděl, takže nebylo moc co rozebírat.

Na hradecký fotbal prý chodí minimálně, nebo spíš vůbec. Moc se tedy nezdržel.
To ne… Je pravda, že na Malšák moc nechodí. Není to kvůli fotbalu, ale na stadionu se mu nelíbí, protože není fotbalový, což víme všichni. Byli jsme spolu párkrát na lize, na Spartě a na Slovácku, ale to jsem ho pokaždé musel vytáhnout já. Jinak sám od sebe by nešel. Na derby šel jen proto, že jsem se po tolika letech vrátil.

V neděli přivítáte doma Táborsko. Berete to jako svůj nový začátek?
Ne, vůbec. Začátek byl s Pardubicemi, a ten jsem zbabral. Jak jsem říkal na začátku, mám mužstvu co vracet.

S Táborskem jste se potkali v přípravě, remizovali jste 2:2. Víte, co vás čeká?
Nečeká nás lehký soupeř. Hrají jednoduše, nekomplikovaně, mají prostě dobrý mančaft s několika individualitami, jako je Šimák nebo Javorek. My ale potřebujeme konečně zvítězit a získat tři body.

Tomu rozumím, máte po dvou kolech pouze jeden bod, což je dost za očekáváním. Budete 
v neděli pod tlakem?
Nemyslím si. Nikdo na nás žádný tlak nevytváří, je stále začátek ligy. Spíš se chceme prezentovat lepší hrou než v Karviné, kde to z naší strany bylo hodně špatné. Uvidíme, jak se s tím popereme my i mladší kluci z týmu.

Jste zvědavý, co předvede Jan Šimák, bývalý výjimečný talent českého fotbalu?
Na druhou ligu je to výborný fotbalista. Ale spíš bude záležet na tom, co předvedeme my. Co jim dovolíme a co jemu dovolíme. Bude to jen o nás.