Názory expertů

Vratislav Lokvenc (bývalý reprezentant): "Myslím si, že tohle nemá s kluby moc společného. Kluby pracují s fanoušky dobře. Jsou to většinou chuligáni, kteří se jdou na fotbal vyloženě vybít. Řeknou si: Jedem do Mladé Boleslavi, popereme se, a pak je na fotbale čtrnáct dní nikdo nevidí. Pořadatelská služba tohle nestihne uhlídat, změnu bych spíš viděl v práci policie a dalších orgánů činných v trestním řízení. Problémoví fanoušci by měli být hned zadrženi a odsouzeni. A tresty by měly být vyšší."

Bohuslav Pilný (bývalý hráč Hradce a Liberce): "Složitá otázka. Kluby by měly s fanoušky pracovat, ty slušné nějak zvýhodnit. Každopádně jsem pro tvrdé, nekompromisní tresty a naprostý zákaz alkoholu na stadionech. Chápu, že k fotbalu pivo a klobása patří, ale alkohol podporuje agresi a takhle to pak dopadá. Vidím to i v Hradci, kde existuje skupina lidí, kteří nejdou na fotbal, ale vyřádit se. Bohužel tito primitivové vrhají špatné světlo na ostatní. A bučení? Nehoráznost. Za čtyři měsíce budou Theovi fandit u televize."

Radek Špryňar (sportovní redaktor Deníku): "Fanoušci jsou vizitkou klubu. Dělají mu reklamu v hledišti, stejně jako hráči na trávníku. Proto by oddíly měly velmi zintenzivnit spolupráci s fankluby. Tuším, že prevence napříč fotbalovou republikou prakticky neexistuje. Když se něco stane, jako naposledy v Mladé Boleslavi a zřejmě i v Liberci, strčí hlavu do písku. Což je škoda především pro renomé českého fotbalu, které je pošplícháno smradlavým blátem. A dále? Zakázat bez výjimky alkohol. Blbečky by to na stadiony hned méně lákalo."

Hvězda kola: Jiří Štajner

Fotbalový básník z Liberce v utkání s Hradcem předvedl naplno svoje neobyčejné umění. Vstřelil jeden krásný gól, „votroky“ točil jak manželku na plese. Prostě paráda. Jestli mu fazona vydrží, neměl by ho Bílek opomenout v nominaci na Euro.

Zklamání kola: Alexej Jedunov

Zimní posila fotbalistů Hradce Králové svoji premiéru v české lize nezvládla. Ruský záložník byl v Liberci vyloučen po dvou žlutých kartách v rozmezí čtrnácti minut. První dostal za nesportovní chování, druhou za pokus o nafilmování penalty. Výrazně oslabil svůj tým.