Anketní otázka: Premiéra v roli hlavního trenéra Hradce Králové vyšla Luboši Prokopcovi parádně. „Votroci" zvítězili v Teplicích 2:0. Dovede však nejmladší kouč v historii ligy Východočechy k záchraně?

Milan Frýda (bývalý hráč Hradce, Slavie či Lausanne): „Pevně v to věřím. Před námi  je ještě pět kol. Pokud bychom porazili Slovácko, bude záchrana hodně blízko. Změna trenéra je vždycky impulsem pro kabinu, pro vedení, prostě pro všechny. Prokopec už má něco za sebou, ví, co chce. Ordinuje ofenzivní fotbal, nebojí se riskovat a v neposlední řadě  ani sáhnout do kádru. Je člověkem od nás, což považuji v momentální situaci za hodně důležité. Kariéru začal v Hradci, prošel všemi věkovými kategoriemi a pro Hradec dýchá. I proto mu věřím."

Július Bielik (bývalý hráč Sparty či Hradce): „V Teplicích odehrál Hradec dobré utkání, ale zajíci se počítají až po honu. Proto by bylo chybou hodnotit Prokopce po jednom kole, udělejme to až na konci jara. Moc mu přeju, aby mu to s Hradcem vyšlo. Už minule jsem říkal, že jsem byl v podobné situaci jako on ve Viktorii Žižkov a zachránili jsme se. Docela mě překvapil, jak odstavil Fukala, ale zodpovědnost je jen na něm.  Koho si vybere ke spolupráci, je jeho věc."

Radek Špryňar (sportovní redaktor Deníku): „Nepochybuji o tom. Vedení klubu udělalo jednoznačně správnou věc, že osud týmu vložilo do rukou jednatřicetiletého kouče. Ten zase udělal dobře, že si vybral jako asistenta Bohuslava Pilného. Oba jsou s klubem srostlí. Pro jeho záchranu udělají možné i nemožné, což ukázali na případu Milana Fukala. Výkonnostně se jim nezdál, tak mu bez ohledu na velké fotbalové  jméno na rovinu řekli, že s ním nepočítají. Tomu tleskám."

Hvězda kola

Luboš Prokopec: Kdo nezná prostředí okolo hradeckého fotbalu, klepal si na čelo. Kdože místo Plíška? Prokopec? Ten má Hradci zachránit ligu? Po výhře „votroků" v Teplicích je jasno. Ano, právě on může klub přivést k záchraně.

Zklamání kola

Slavia Praha: Kontrast ve hře obou celků nemohl být u Litavky větší. Příbram se rvala o záchranu, dřela do morku kostí a zaslouženě vyhrála 2:0. Slavia? Bezduchý výkon plný naivity a alibismu. Absolutně nehodný slavnému jménu klubu.

Výrok kola

Štěpán Vachoušek, kapitán Teplic, po prohře s Hradcem 0:2: „Štěstěna se k nám otočila zády. My když vystřelíme, tak to letí na brankáře, nebo  patnáct metrů vedle. 
A jim tam dnes spadlo všechno."