Krajský přebor

Libčany – Slavia Hradec 1:1

Miloš Koblížek, trenér Libčan: „V úvodu zápasu jsme chtěli být aktivní a dostat soupeře do potíží. Ovšem opak byl pravdou a Slavia několikrát zahrozila po naší pasivitě. Postupně se nám podařilo hru vyrovnat a ve druhé části prvního poločasu jsme byli lepším týmem. Paradoxně ve 42. minutě jsme zbytečně inkasovali a zápas dostal nový impuls. Poločasová přestávka nám prospěla. Řekli jsme si, co chceme na hřišti realizovat a to se povedlo. Bohužel nás zradila koncovka a i ty nejvyloženější gólové šance jsme prostě nedali. Výjimkou byl Ujec, který pohotově dorazil bombu Jiříka. Nyní nás čeká těžká zápasová série a tak doufám, že se střelecky někdo probudí."

Josef Pleskot, trenér Slavie Hradec: „Před zápasem bych bod asi bral, ale po jeho skončení musím konstatovat, že s remízou spokojen nejsem. V prvním poločase jsme třicet minut byli jasně lepší a soupeře jsme zaskočili aktivní hrou. Tři jasné šance neproměnil Derner, jednu Krempa a Šolc. Na druhé straně domácí Friedl nastřelil břevno. Do vedení jsme se dostali čtyři minuty před koncem poločasu, kdy míč putoval po ose Linhart – Musil – Veselý a posledně jmenovaný otevřel skóre. V úvodu druhé půle nastřelil v dobré pozici Linhart jen boční síť a poté se domácí hnali za vyrovnáním. Získali převahu a v 65. minutě vyrovnal Ujec. Tady mně mrzí, že dělovku Jiříka stačil Mašek vyrazit a nikdo z našich hráčů nezareagoval na dorážku. Poté domácí spálili dvě loženky, ale my jsme mohli v závěru zápas rozhodnout. Bohužel další tutovku jsme zazdili. Spokojenost tak vládne s předvedenou hrou, jeden získaný bod je ale málo."

Olympia Hradec – Lázně Bělohrad 1:4

František Bárta, sekretář Olympie Hradec: „Na kuklenském trávníku jsme mohli vidět nadprůměrné utkání krajského přeboru. Bělohrad jako vedoucí celek ukázal svoji sílu. My jsme opět zklamali v zakončení některých našich akcí a proto jsme už v poločase prohrávali 1:2. Po přestávce jsme opět neproměnili nějaké své šance a tak definitivní zlom nastal při životní trefě Lukáše Jezbery, která zápas rozhodla. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství."

Dobruška – Kratonohy 0:4

Karel Vítek, trenér Kratonoh: „Zvítězili jsme zaslouženě, neboť od 15. minuty jsme byli lepším týmem. Za stavu 0:1 měla Dobruška dvě šance a jejich neproměnění bylo klíčové pro konečný výsledek. V první šanci náš gólman vychytal domácího útočníka a druhou kopli vedle. Po třetí brance jsme již dominovali a v závěru jsme domácím mohli vstřelit i více branek, ale střídající hráči řešili gólové příležitosti příliš zbrkle"

Nový Bydžov – Týniště nad Orlicí 1:2

Michal Stříž, trenér Nového Bydžova: „Aniž bychom soupeře podcenili, tak jsme do utkání vstoupili velice vlažně a 7. minutě jsme prohrávali už 0:2. Postupně jsme srovnali krok, ale velice komplikovaně se dostáváme do šancí. Ve druhé půli jsme soupeře přehrávali, stačilo nám to však pouze ke snížení skóre."

Hořice – Chlumec nad Cidlinou 1:1

Rostislav Macháček, trenér Chlumce: „První poločas jsme odehráli dobře, ale neproměnili jsme šance (Hanuš a Hartman). Domácí nedali pokutový kop a my naopak ano. Bohužel jsme nepřidali druhý gól. V druhém poločase jsme upustili od naší hry. Domácí začali nakopávat dlouhé míče, což nám dělalo problémy. Přesto jsme si dokázali vytvořit další šance. V nastavení už hráli domácí vabank a podařilo se jim vyrovnat."

I. A třída

Třebechovice pod Orebem – Kunčice 0:4

Třebechovice: Rolejček (77. Jetenský) – M. Horák, Pokorný, M. Lukášek (78. Zikl) – M. Bíl, Kolínek, Lochman, T. Lukášek (46. Hruška) – Kyral, D. Vích, M. Vích (69. R. Bíl). Kunčice: O. Vítek – Kratochvíla, Ševčík, Šolc, Žahourek – Šulc, Rohlíček, Laštovička, Hůlka (88. Brzek), Polyakov – Bína (76. Vik).

Jindřich Václavek, vedoucí mužstva Třebechovic: „Někteří naši hráči si myslí, že jsou fotbalisti, ale na hřišti to není vidět. Hodně rychle by si měli v hlavách srovnat, co vlastně chtějí a zda mají chuť odvést v zápasech maximum. Náš výkon byl tragický. Hosté vyhráli naprosto zaslouženě."

Petr Hypius, trenér Kunčic: „Již ve 2. minutě jsme se dostali do vedení a od tohoto okamžiku jsme měli utkání plně pod kontrolou. Domácí se sice snažili hrát fotbal, ale my jsme podnikali velice nebezpečné protiútoky. Kromě vstřelených branek jsme ještě spoustu šancí neproměnili. Z tohoto pohledu si myslím, že naše vítězství je zasloužené a odpovídá průběhu hry."

Nový Hradec – Kostelec nad Orlicí 2:1

Nový Hradec: Martinovský – Páter, Kašpar, J. Jindra – Lang, Kolář, Pleger, M. Jindra – Neppl, Šmíd (52. Přiklopil, 82. Ondráček), Drenko (67. Šimerda).

Zdeněk Karanský, trenér Nového Hradce: „Po relativně dobře zvládnutém prvním poločase jsme druhý totálně odchodili. Přitom jsme již od 20. minuty hráli přesilovku, neboť předčasně pod sprchy musel hostující Radek Šolc. Ani po taktické stránce to ve druhém dějství nebylo ono. Jsem rád, že máme tři body a doufám, že nás tohle vítězství nakopne a bude se nám v příštích zápasech výsledkově i herně dařit."

Roudnice – Černilov 4:1

Roudnice: Tomek – Mikan, Jan Koblížek, Jakub Krejcar, Jakub Koblížek (60. Z. Bednář) – Jan Krejcar, Vlasák, Židík, Pejchal (69. Pajgrt) – Kmoníček (54. V. Bednář), T. Krejcar. Černilov: L. Voltr – Šrámek, Urban, Hrubý, Zumr – Hrtánek, P. Ježek (69. Benák), Charous, Štěnička (59. Jiří Havlas) – M. Ježek, K. Hlína (79. Obzina).

Vladislav Koudelka, trenér Roudnice: „První poločas z naší strany moc kvalitní nebyl. Chyběl nám pohyb a soupeř si vytvořil jednu šanci, kterou naštěstí neproměnil. My jsme se přesto v prvním dějství dostali do vedení, kdy po trestném kopu Pejchala šla Židíkova dorážka do šibenice. Hosté ale ve 45. minutě vyrovnali na 1:1. Po přestávce naši hru oživili střídající hráči. Zpřesnili jsme kombinaci. Kluci byli najednou ve větším pohybu. Podařilo se nám vsítit tři krásné branky. Celý druhý poločas byl již v naší režii. Výhra nakonec mohla být ještě výraznější, ale i tak si myslím, že si diváci přišli na své. Tentokrát se nám vyplatila trpělivost, protože i za stavu 1:1 jsme pořád hráli svoji hru a nebyli zbrklí."

Pavel Holbík, trenér Černilova: „Utkání bylo o proměňování šancí. My jsme ty své nedali, naopak domácí ano. Velký rozdíl byl ve výkonu brankářů."

Stará Paka – Vysoká nad Labem 1:0

Vysoká: Drábek – Camacho Del Pino, Vicany (55. Jelínek), Šulc, Kulhánek (67. Starý) – Haken, Podlipný, Hejzlar, Kafka (85. Dvořák) – Kalaš, Samek (78. Jílek).

Miroslav Píša starší, vedoucí mužstva Vysoké: „Do Staré Paky jsme jeli pouze na výlet. Sice jsme měli silnou sestavu, ale vystřelit na branku, to byl pro nás neřešitelný úkol. A když ani domácí nám nepomohli a nevstřelili si vlastní gól, tak jsme domů odjížděli s prázdnou."

Třebeš – Police nad Metují 4:0

Třebeš: Vocl – Zbořil (64. Jankovský), Štěrba, Heglas, Obst – Sochor, Farkaš, Štajer (63. Rychtár), Majer – Mizerík (53. Zeman), Vlkanova (79. Drapák).

Petr Mrkvička, trenér Třebše: „Utkání jsme začali vlažně. V úvodních minutách jsme soupeři dovolili vypracovat si dvě slibné šance. Pro nás štěstí, že ani jednu neproměnil. V 9. minutě jsme využili zaváhání hostující obrany, kdy Mizerík díky důraznému napadání vsítil branku. Poté jsme začali ovládat hru. Od 30. minuty do poločasu jsme vsítili tři góly a tím jsme rozhodli. Po změně stran hosté lépe bránili. My jsme se nedokázali prosadit a tak žádná branka už nepadla. Hráči Police přes vysokou porážku předvedli dobrý výkon."   (pt, js)