„Byl to těžký soupeř, který je v přípravě mnohem dál. Byl lehčí, dynamičtější a vyhrál zaslouženě," přiznal hradecký trenér.

Jeho tým na moderním Glückgass stadionu prohrával v poločase už o tři góly. Branku na 0:3 inkasoval deset vteřin před přestávkou ze standardní situace!

„Mrzí mě, že jsme jim ke všem gólům pomohli sami.  V prvních dvou případech jsme měli míč pod kontrolou, ztratili ho a z rychlého protiútoku inkasovali. A pak přišla ta situace v závěru poločasu. Nejen, že jsme standardku neubránili, ale už faul, který jí předcházel, byl velmi zbytečný," kroutil nespokojeně hlavou Luboš Prokopec.

Někteří hráči se po Drážďanech musejí mít na pozoru. Nespokojenost s jejich  výkony proti těžším soupeřům se hromadí.

O koho se jedná?

To Prokopec neprozradil.

„Konkrétní nebudu, ale můžu říct, že to není poprvé, co někteří fotbalisté nedokážou zvládnout svoji roli v utkání s těžším soupeřem. Nad tím se musíme zamyslet."

První part v hradeckém dresu odehrála čerstvá posila ze Sparty Praha – stoper David Hovorka. Ve středu obrany se postavil do dvojice s kapitánem Adrianem Rolkem a společně strávili na trávníku celý zápas.

„Bylo to pro něj těžké. Je s námi pár dní a hned naskočil do utkání s tak silným týmem. Každopádně ukázal, že chce hrát a být aktivní. Na nějaké větší soudy je ale ještě čas," uvažuje Luboš Prokopec.

Přesto si neodpustil štiplavou poznámku, která směřuje i na Hovorku.

„Obecně musíme být důraznější v šestnáctce. Nejen při obranné fázi, ale i v té útočné. V tomhle nás Drážďany jednoznačně předčily. My si musíme uvědomit, že soupeř byl na úrovni první ligy, kam chceme postoupit. A pokud bychom se tam dopouštěli takových chyb, byli bychom nemilosrdně trestáni," má jasno hradecký lodivod.

Za drážďanské Dynamo odehrál deset minut i český internacionál Filip Trojan.

Dnes proti Střížkovu dostanou  příležitost další hráči širšího kádru, nebo ti, kteří v Německu nastoupili až v průběhu utkání. „Mají šanci se ukázat," říká Prokopec.

Fakta, sestavy:
SG Dynamo Drážďany – FC Hradec Králové 4:1 (3:0). Branky: 7. Poté, 22. Dedic, 44. Grifo, 59. Ouali – 75. Kulič. Rozhodčí: Mix – Klemm, Köber (vš. Německo). Diváci: 1002. Drážďany: Kirsten (46. Scholz) – Gueye (80. Leistner), Bregerie, Susac, Schulz (80. Menz), Grifo (80. Müller), Losilla (70. Fiel), Kempe (70. Hartmann), Ouali (80. Trojan) – Dedic (70. Schuppan), Poté (70. Aolia). Hradec Králové: Koubek – Holeš (63. Plašil), Hovorka, Rolko, Poděbradský – Malinský (75. Zorvan), Zelený, Janoušek, Sixta (53. Kulič), Schwarz (84. Kraják) – Dvořák (63. Vaněček).