Jeho místo zaujala Andrea Chabadová z Hradce Králové, která dosud nasbírala 37 bodů a vede s náskokem šesti bodů. Ve čtvrtém kole, po němž registrujeme 414 hráčů (328 mužů a 86 žen), nasbírala nejvíce, patnáct bodů, trojice hráčů.

Ve Správné trefě si vedl nejlépe Jan Havlík z Hradce Králové (start. číslo HK0085). Nejlepší hráč Jan Havlík si cenu může vyzvednout v inzertní kanceláři Hradeckého deníku ve Švehlově ulici: získává Dárkové balení z Pivovaru Rychtář a speciální tričko s logem Deníku. Výhru si může vyzvednout do středy 2. května, v době od 9 do 15 hodin.

Jak se zapojit? Kupon obsahuje deset zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době, (1= vítězství domácích, 2= vítězství hostí, 0= remíza). Tiket pro páté kolo je na straně 27. První hlasování pouze na kuponu! Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a doplní jen své číselné heslo a údaje. Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic, například 0135. Startovní číslo hráči přiděluje při vstupu redakce a hráč je potom již sám vpisuje do kuponu, do SMS zprávy nebo při hlas. na internetu.

Každou středu otiskneme pořadí hráčů. V tomto seznamu zjistí nový hráč své startovní číslo.

Uzávěrka: pátek 16.00

Uzávěrka pro vhození kuponů do schránek či tipování pomocí SMS zprávy nebo na internetu je každý pátek v 16 hodin, u kuponů zaslaných poštou je rozhodující razítko odeslání. Cena: Celkový vítěz na Hradecku postupuje do velkého finále, kde se utká s ostatními nejlepšími hráči z východních Čech ve speciálním klání o LCDtelevizor od Hypernovy. V jarní části fotbalové Tip ligy nejlepší tři hráči v hradeckém okrese obdrží ceny od Elektro Berry.

Vítěz získá holicí strojek Philips, druhý digitální rádio Grundig a třetí rychlovarnou konvici ETA. Na čtvrtého čeká sud od Pivovaru Rychtář. Ohodnoceni budou další hráči nejlepší jedenáctky, každý dostane mj. památeční sklenici Tip ligy. (re)