Tipsport Cup 2015 – skupina C
FC Hradec Králové –  FK Pardubice 3:1 (2:0). Branky: 22. a 25. Vaněček, 84. Vlkanova – 75. Klátil. Rozhodčí: Kalenda – Vlček, Hurych. ŽK: 1:0 (Zelený). Diváci: 180.
Hradec – I. poločas: Kuciak – Holeš,Rolko, Nosek, Plašil, Mareš – Štípek, Černý, Halilovič, Malinský – Čermák – Vaněček. II. poločas: Koubek – Zelený, Chleboun, Jung, Kraják – Zorvan, Janoušek, Mareš, Vlkanova – Dvořák, Petrus. Trenéři: Barborík a Pilný.
Pardubice: Frydrych (46. Babiák) – Pospíšil, Kopřiva (46. Vencl), Bederka, Kakrda – Záviška, Kudrna (46. Pánek), Jeřábek, Kim (46. Fusek) – Klátil, Petráň (46. Fousek). Trenér: Krejčí.

„Votroci" potvrdili solidní formu v přípravě a v utkání Tipsport ligy porazili ve východočeském derby druholigové Pardubice 3:1. Hradec díky třem vítězstvím s přehledem opanoval skupinu C a v sobotu ho čeká semifinále proti Zlínu od 10.30 hodin v Brozanech.

Největší pozitivum středečního střetu? David Vaněček se postupně vrací do střelecké fazony! Pardubice sejmul v prvním poločase dvěma výstavními góly. První dal hlavou, ten druhý luxusními nůžkami pod břevno.

„Samozřejmě jsme rádi, že se střelecky začíná probouzet. Dal krásné dva góly, obzvlášť ten druhý. Pořád si ale představuji, že nám v poli uhraje víc balonů a bude daleko lepší do kombinace," nezůstal pouze u chvály jeden z dvojice hradeckých trenérů Bohuslav Pilný.

Pardubice měly ale s krytím obávaného střelce potíže. Věděly, čeho je schopen, ale neubránily ho. „Druhý gól byl výstavní. Při prvním ukázal pohotovost, kdy tam na poslední chvíli strčil hlavu. Je to střelec," smekl před ním kouč poraženého celku Jiří Krejčí.

V prvním poločase byli „votroci" výrazně lepší. V tom druhém slevili. Pardubice, které několik hráčů musely omluvit kvůli povinnostem na vysoké škole, snížily. A nebyly daleko od remízy. „Nevím, jestli teprve teď na nás dolehla únava ze soustředění, ale chyběl nám pohyb. Na druhou půlku se už z naší strany dalo snad i dívat, podařilo se nám vstřelit gól, ale na konci nám už síly docházely a pak škoda třetího gólu v naší síti," litoval Jiří Krejčí zásahu aktivního diblíka Vlkanovy.

„Výsledek je dobrý. Chvílemi mi ale vadilo, že hráči příliš přidržovali balon a docházelo ke zbytečným ztrátám. Ve druhé půli to bylo z naší strany slabší. Byli jsme hodně nepřesní a dostavily se nevynucené ztráty. Pokud chceme uspět, musíme být v ofenzivní části mnohem přesnější," dodal  hradecký Bohuslav Pilný.

Z pardubické kabiny se po zápase moc chvály zrovna nelinulo. Krejčího může ale těšit střelecká forma útočníka Martina Klátila, který se prosadil podruhé za sebou. „V koncovce to u Martina nevypadá špatně. Ještě bychom chtěli, aby byl ale platnější pro tým v mezihře," mluví o něm podobně jako Pilný o Vaněčkovi.

Hosté v zápase testovali slovenského brankáře Babiáka, který naskočil do druhé půlky a jednou inkasoval.

Posily "votroků" pod lupou
Hradec Králové - Tři noví hráči zasáhli v hradeckém dresu do utkání Tipsport ligy proti Pardubicím. Nejvíce zaujal stoper Martin Nosek, jenž je na východě Čech na testech z Ružomberoku.

David PETRUS (útočník)Bohuslav Pilný, trenér Hradce Králové: „Zatím moc neví, kde se pohybovat. Nebo spíš, kde to potřebujeme. Pravá strana nám tolik nefungovala, ale je to logické. David je s námi teprve pár dní. Postupem času to určitě pochopí."

Martin NOSEK (stoper)Bohuslav Pilný: „Vypadal solidně. Odehrál zatím jen jeden poločas, ale je na něm vidět zkušenost a fotbalovost. Vypadal celkem jistě. Větší úsudek si uděláme po dalších utkáních. Určitě s námi pojede na semifinále Tipsport ligy do Brozan."

Chul Woon JUNG (stoper)Bohuslav Pilný: „Podal podobný výkon jako o víkendu proti Varnsdorfu. Vyloženě nevyhořel, ale kdovíjaká jistota z něj nečiší. Pokud se nám povede ještě příchod jednoho stopera, asi bychom ho poslali domů. Naše hráče nepřevyšuje."