Po dvou měsících a patnácti dnech našli „votroci"  přemožitele. Nebyla by to až taková senzace, pokud by jím nebyl předposlední tým tabulky Bohemians Praha!

V 84. minutě zahodil Šisler penaltu, a když bezbrankové skóre zrušil v samém závěru domácí Ibragimov, šokující výsledek 13. kola Fotbalové národní ligy byl na světě. Hradec Králové zůstal i přes třetí podzimní porážku v čele soutěže.

„Bylo to špatný, fotbalového tam z obou stran nebylo vůbec nic. Byl to jen boj na hodně těžkém terénu, což nás v žádném případě neomlouvá. Měli jsme utkání zvládnout lépe a získat body. V závěru jsme inkasovali. Jsem zklamaný," soukal ze sebe kouč Luboš Prokopec.

V posledních šesti minutách mizerného zápasu na Proseku vstoupil lídr FNL do zlého snu. Po Malinského centru do šestnáctky a nastřelené ruce domácího beka Ježdíka se pískal pokutový kop. Hradec dostal dáreček, ubohý výkon mohlo zakrýt vítězství. Jenže Šisler s penaltou naložil lajdácky a Brauneis ji dokázal v pohodě vyrazit. Stačilo se jen odrazit do správného směru…

Rána do vazu přišla vzápětí. V 89. minutě se Ibragimov báječně uvolnil a zařídil Bohemians třetí výhru v ročníku.

„To se ve fotbale stává, že někdo nepromění penaltu. Nemá cenu hledat viníka a svádět to na Honzu. Mně především vadí, jakým způsobem jsme utkání odehráli," zuřil Prokopec.  Od porážky s Táborskem (0:2, 11. srpna) Východočeši v následujících devíti zápasech neprohráli. V sobotním dopoledni série vzala za své. Podruhé se stalo, že „votroci" nedali ani gól.

„Měli jsme jen dva náznaky, žádnou pořádnou šanci jsme si nevytvořili. Vůbec se nám nedařila kombinace. Byli jsme špatní na míči a chyběl nám větší pohyb. Ze strany přicházelo do vápna minimum centrovaných míčů, byť jsme tam měli dva útočníky – Pavla Dvořáka a Davida Vaněčka. Nechápu to," kroutil hlavou kouč.

Do konce podzimu čekají jeho tým tři důležité zápasy. Doma hostí Zlín a Karvinou, venku nastoupí na trávníku Vltavínu.

Bohemians Praha - FC Hradec Králové 1:0

Fakta – branky: 89. Ibragimov. Rozhodčí: Proske – Vysloužil, Antoníček. ŽK: 4:1 (Laštovka, Novotný, Ptáček, Kuzmanovič – Dvořák). Diváci: 711. Poločas: 0:0.
Bohemians Praha:  Brauneis – Ježdík, Šídlo, Bohata, Novotný (90. Faltus) –
Ptáček, Volek, Hájek (90. Suk), Laštovka – Ibragimov, Kuzmanovič. Trenér: Sazima.
FC Hradec Králové: Lindr – Plašil, Rolko, Pillár, Poděbradský – Shejbal (69. Malinský), Schwarz (61. Halilovič), Šisler, Zelený – Dvořák, Vaněček. Trenér: Prokopec.

Další výsledky II. ligy – 13. kolo: Pardubice - Varnsdorf 1:1 (0:0), Zlín – Žižkov 1:2 (0:0), Třinec – Táborsko 1:1 (1:0), Vltavín – Sokolov 4:0 (1:0), Vlašim – Ústí nad Labem 2:1 (1:1), Karviná – České Budějovice 1:2 (0:1), Most – Frýdek-Místek 1:0 (1:0).

1.    Hradec Králové      13    8    2    3    24:12    26
2.    Karviná                 13    8    1    4    24:14    25
3.    Táborsko              13    7    4    2    17:8      25
4.    České Budějovice  13    7    2    4    24:13    23
5.    Ústí nad Labem     13    7    2    4    20:16    23
6.    Varnsdorf              13    6    4    3    18:11    22
7.    Sokolov                13    6    2    5    13:14    20
8.    Most                     13    4    7    2    13:14    19