Čtrnáct dnů tvrdé letní dřiny mají za sebou druholigoví fotbalisté FC Hradec Králové. Vše směřuje k jedinému cíli – co nejlépe se připravit na boje o postup do prvoligové soutěže.

„S průběhem přípravy jsem spokojen. Hlavní je, že všichni hráči absolvují přípravu bez nějakých vážnějších zdravotních komplikací,“ sdělil v úvodu našeho rozhovoru RICHARD JUKL, generální ředitel a předseda představenstva hradeckého klubu.

Pod vedením kouče Luďka Klusáčka se do přípravy zapojilo pět nových tváří – Jiří Pospíšil, Ivo Svoboda, Michal Lesák, Miroslav Vodehnal a Marek Kopecký. V jakém stadiu jsou příchody nových akvizic?   

S Pospíšilem máme podepsanou roční profi smlouvu s opcí a již jen čekáme na vyřízení formalit ze strany Ružomberku. Jelikož se ze Slovenska vrací do týmu Tatranu Kohoutovice, tak musíme následně vyřešit ještě tento přestup, který je pouze formalitou. Tříletou smlouvu máme rovněž podepsanou se Svobodou, jenž k nám přestupuje s Jihlavy. V případě Lesáka čekáme na návrat šéfa příbramského klubu Jaroslava Starky. Jsme domluveni s hráčem na dvouleté smlouvě a nyní budou následovat jednání s klubem.

Co se týká Vodehnala, tak máme vyřízeny veškeré transferové záležitosti s Kyprem. Vzhledem k tomu, že v přípravě uspěl, podepsali jsme dnes (pozn. red.: v pondělí) dvouletou smlouvu mezi klubem a hráčem. V případě Kopeckého si trenér Klusáček chtěl na rozhodnutí nechat čas ještě tento týden, ale hráč to kvůli časové tísni neakceptoval a přípravu v našem klubu ukončil. Navíc jsme se s Bouškou domluvili na ročním prodloužení hostování z Olomouce.

Je toto konečné stadium hráčských příchodů, nebo máte v plánu ještě někoho angažovat?   

Chceme ještě přivést jednoho levonohého hráče, který nám chybí. To je naše priorita. Rovněž chceme angažovat ofenzivně laděného fotbalistu. Musí to však být hráč, který bude mít „top kvalitu“.

Máte v případě „tophráče“ daný nějaký časový horizont?   

Ne, to jde nyní těžko. Bude se rozhodovat podle toho, jak se budou konsolidovat prvoligové kádry. Může se stát, že hráč přijde až v průběhu soutěže.

Původně mělo dojít k zúžení kádru po víkendových zápasech, ale vše bylo odloženo. Kdy nastane ta pravá doba?

S trenérem jsme se dohodli, že termín odložíme o několik dní. Čeká nás poměrně náročný týden, v jehož rámci absolvujeme minisoustředění v domácích podmínkách. Sehrajeme tři přípravné zápasy, potřebujeme rozložit síly na všechny hráče. K zúžení kádru dojde na konci týdne.

Dosud „votroci“ sehráli pět přípravných zápasů, vesměs s prvoligovými soupeři. Co říkáte předvedené hře a bilanci tří výher a dvou porážek?

Výsledkům zápasů nepřikládám velkou váhu, je to příprava z plné zátěže. Střídáme dobré okamžiky s horšími. Z osobní zkušenosti vím, že až vlastní soutěž zhodnotí přípravu a prověří kvality týmu. Doufám, že se dokážeme připravit tak, že v soutěži obstojíme co nejlépe.