Historického momentu se dočkali na jaře tohoto roku fotbalisté hradecké Třebše, kteří postoupili do krajského přeboru. Do nové soutěže vstupovali s cílem pohybovat se v klidném středu tabulky, což se jím však zatím příliš nedaří.

„Vstup do krajského přeboru nám vyšel, když jsme ve Vysoké nad Labem uhráli cennou remízu. Další kola nám však ukázala, jak kvalitní soutěží krajský přebor je,“ okomentoval dosavadní průběh podzimní části třebešský trenér Petr Kincl, jehož tým momentálně s jedenácti body balancuje nad sestupovou propastí.

„Nálada v týmu není úplně ideální, jelikož výsledky neodpovídají našemu očekávání. Na posledních trénincích však cítím z hráčů odhodlání a chuť s naším postavením v tabulce něco udělat,“ doplnil rozpoložení týmu obránce Michal Krykorka, který vidí neúspěch Třebše v individuálních chybách.

„Jen ve dvou zápasech byl soupeř lepší a přehrál nás rozdílem třídy. Ve zbylých utkáních si bohužel vždy někdo z nás vybere slabší chvilku. Góly dostáváme po osobních chybách a špatném posunu hráčů v obranné činnosti. Další slabinou je neproměňování šancí, kterých si letos vytváříme mnohem méně, než v loňské sezoně.“

Zranění se vracejí

Tým v letošním ročníku trápí také častá a dlouhodobá zranění. Mimo hru je brankář Mikuláš Heřman, dlouholetá opora třebešských obranných řad. Záložník Martin Štajer byl hrubě faulován v Rychnově a také je momentálně mimo tréninkovou zátěž.

„Další zranění, která byla menšího rázu, jsou již vyléčená a na tréninky se scházíme ve dvaceti hráčích,“ těší trenéra Kincla.

Vedle nedobrého postavení v tabulce Třebeš nezvládla ani první hradeckého derby na Slavii. Přes vydařený vstup do utkání prohráli hosté 1:3.

„Zápas jsme měli dobře rozehraný, brzy jsme vedli a vytvořili si ještě několik šancí, které volaly po gólu. Ve třicáté minutě mohlo být po zápase. Místo toho posadíme svou nemohoucností v koncovce Slavii na koně a ve druhém poločase o zápas přijdeme. Výhru v derby bych přisoudil zkušenostem Slavie,“ řekl kouč.

Přes nevydařený úvod i neúspěch v bitvě o Hradec se však ambice Třebše nezměnily a všichni pevně doufají v záchranu soutěže. „Věřím, že budeme na konci sezony do desátého místa,“ tvrdí středopolař Štajer.

David Jošt