Ústí n. O. –  Pardubice B 5:1

Jan Navrátil, trenér Jiskry Ústí nad Orlicí: „Výsledkově jsme duel zvládli. Když se člověk podívá na skóre, tak si řekne, že to bylo jednoznačné utkání, ale bylo to pro nás velice těžké, protože kluci bojovali sami se sebou. Byli trochu nervózní, dostali jsme první gól, ale věřili jsme si. Utkání určitě rozhodly standardní situace, po kterých jsme se dostali až na 3:1. Musím říci, že Pardubice působily ve hře lépe."

Jaroslav Míchal, trenér FK Pardubice B: „K utkání se nebudu raději vyjadřovat."

Lhota p. L. – Náchod 0:2

Josef Petera, trenér TJ Sokol Lhota pod Libčany: ,,Utkání se mi hodnotí velmi těžko. V průběhu prvního poločasu jsme soupeře přehráli, výsledkem našeho tlaku byla penalta, kterou však Jiřík napálil jen do tyče. Další šanci měl Michálek, ale díky nedůrazu ji nedokázal proměnit. Po rohu měl další tutovku na hlavě Bednář, hostující gólman Baláž však vytáhl zákrok snů. V průběhu prvního poločasu jsme byli nuceni kvůli zranění dvakrát střídat. Po přestávce  se hra vyrovnala, přišla první střela na naši branku z neskutečné vzdálenosti, hrubka našeho brankáře a soupeř se ujal vedení. Poté jsme měli další velkou šanci Bednářem, ale opět jsme vyšli gólově naprázdno. Po stažení hry na tři obránce soupeř hrozil z brejků a jeden takový po naší individuální chybě využil. Přesto jsme mohli před koncem dát kontaktní gól, jenže Jiřík v koncovce opět selhal. Tentokrát nevyhrálo lepší mužstvo, ale takový je fotbal."

Jiří Kuneš, trenér FK Náchod: „V zápase jsme byli lepším týmem, nicméně vše by bylo jinak, kdyby domácí proměnili správně nařízený pokutový kop v prvním poločase. Druhým zlomovým okamžikem zápasu byla individuální akce Martina Punara, který obešel dva hráče a zpoza vápna vstřelil rozhodující branku utkání. Domácí poté otevřeli hru a my jsme podnikali nebezpečné protiútoky, z nichž jsme jeden proměnili a v ten moment bylo už o zápase rozhodnuto."

Letohrad – Nový Bydžov 2:0

Jaroslav Veselý, trenér FK OEZ Letohrad: „Šli jsme do utkání s tím, abychom byli my, kdo vstřelí úvodní gól. Věděli jsme, že by se proti urputně bránícímu soupeři zápas těžko otáčel. První poločas jsme hráli poměrně slušně. Hra ve druhé půli již byla hodně kostrbatá, přestože jsme soupeře nepouštěli do ničeho nebezpečného. Určitě je na našem herním projevu co zlepšovat. V takovémto zápase bychom si měli vytvořit mnohem více gólových příležitostí."

Miroslav Chalupa, trenér RMSK Cidlina Nový Bydžov: „S ještě vloni třetiligovým Letohradem jsme sehráli vyrovnané utkání, o jehož výsledku se rozhodlo v prvním poločase, kdy jsme si vypracovali dvě vyložené brankové příležitosti, ovšem Bastin a následně Labík je nedokázali proměnit. Naopak domácí využili dvakrát menšího důrazu v naší obranné činnosti. Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale Letohrad si již vítězství nenechal vzít."

Nová Paka – Turnov 1:0

Josef Hloušek, trenér 1. FK Nová Paka: „Jsem rád, že jsme tak těžký zápas zvládli. Možná že fanouškové byli s jedním gólem zklamáni, ale já si vítězství nesmírně vážím a klukům děkuji. Zápas jsme zvládli v extrémních podmínkách, škoda jen neproměněných šancí. Smekám před kopací technikou Bažíka, jeho gól to byla lahůdka. Vítězství je zasloužené. Splnili jsme tak úkol a v obou domácích zápasech neztratili ani bod. V sobotu dopoledne náš čeká první prověrka na hřišti soupeře ve Mšeně a nebude to vůbec lehká záležitost."

Holice – Kutná Hora 0:1

Jiří Tesař, trenér SK Holice: „V první půli to z naší strany vypadalo, jako by se kluci museli vždy k nějakému úkolu nutit. Chyběl nám důraz a první dva kroky k míči. O přestávce jsme si řekli, že máme na to bodovat, ale je potřeba mnohem více zabrat. Po většinu času jsme měli více ze hry, ale gólovku jsme si žádnou nepřipravili. Byla to nakonec Kutná Hora, která skórovala. Nechali jsme příliš dlouho jednoho hráče s míčem u nohy a ten měl dostatek času připravit finální přihrávkou gól pro Wolfa. Ztráta všech bodů je pro nás docela krutá. Prohrát jsme si nezasloužili, ale na druhou stranu, pokud se nebudeme dostávat do šancí, tak nebudeme ani vyhrávat. Chválím Jedličku."

Dobrovice –  Svitavy  1:0

Martin Pulpit, trenér TJ Svitavy: ,,Samozřejmě jsem z výsledku zklamaný, protože prohrálo mužstvo, které bylo po celou dobu aktivnější a mnohem fotbalovější. Bohužel jsme už v prvním poločase neproměnili několik situací, které mohly skončit gólem. Naopak soupeř po naší fatální chybě snad jedinou svoji příležitost využil. I po přestávce jsme domácí pustili do jediné akce, z níž trefili břevno, sami jsme však žádnou ze slibných akcí nedotáhli do konce. Je to jednoznačně ztráta tří bodů, ale kladem pro mě je herně lepší výkon než v prvním utkání."

Semily – Dvůr Králové 0:3

Ladislav Doseděl, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Oproti předchozímu utkání se naše hra pohnula k lepšímu, k dokonalosti je ale přesto daleko. Těší mě, že jsme se dokázali prosadit střelecky a snaživému soupeři nasázeli tři branky. Nijak oslnivý fotbal se ale nehrál a pevně věřím, že v dalších zápasech půjdou naše výkony nahoru."

Fotbal - ČFL a divize C

Hvězdy kola

1. Martin Kilevník (Dvůr Králové): Na góly uzdraveného Kilevníka chtějí ve Dvoře Králové hodně spoléhat. Zkušený středopolař dvěma trefami odrovnal Semily a v divizi si připsal jubilejní 50. branku.

2. Marcel Bažík (Nová Paka): Jeho střela ze závěru první půle utkání s Turnovem byla tříbodová. Nová Paka parádně vstoupila do sezony. Dva zápasy = šest bodů. Stejně úspěšné jsou již jen Jirny.

3. Patrik Simon (Náchod): Rychlonohý náchodský záložník korunoval kvalitní výkon ve Lhotě pod Libčany v 84. minutě, kdy ukázkově zakončil brejkovou situaci. Střelou pod břevno upravil  na 2:0.

Vítěz

Fotbalisté Ústí nad Orlicí: Svěřenci Jana Navrátila dali zapomenout na úvodní porážku v Nové Pace. V domácím prostředí nasázeli pardubické rezervě pět branek. Nutno však zmínit, že poslední dvě padly už v době, kdy hrál soupeř v devíti bez vyloučených Buriánka a Čihaře.

Smolař

Útočník Lhoty Petr Jiřík: Kdyby ve 20. minutě proměnil lhotecký útočník penaltu, mohl být za hrdinu. Jenže faul na Polyakova nepotrestal. Jeho střelu zastavila tyč.  Do vedení se pak lacino dostali hosté z Náchoda a odvezli si cenné tři body.

Zlaté rukavice

Gólman Dvora Viliam Ulrych: Mladý královédvorský odchovanec chytil svou šanci po odchodu zkušeného Kobose za správný konec. V úvodním kole se několika těžkými zákroky zasloužil o domácí bod s Dobrovicí (1:1), v sobotu se pak v Semilech dočkal i čistého konta.

Střípky z víkendu

Rozdílné 93. minuty

Chrudim – Fotbalistům chrudimského MFK je v podzimní sezoně osudná třetí minuta nastavení. Zatímco v premiéře ve Vltavíně  Východočechům  tento časový úsek zápasu zachránil bezbrankovou remízu, když  brankář Lukáš Mrázek kryl pokutový kop domácích, tak tentokrát v derby s SK Převýšov jim v 93. minutě paní Štěstěna nepřála. Bojovný nováček se v nastaveném čase nastěhoval do chrudimské šestnáctky a po třetím rohovém kopu v řadě vyrovnal Bedřich Franc na konečných 1:1. Ponaučení pro chrudimské fotbalisty – snažit se zápas rozhodnout dříve než v nastaveném čase.   (pn)

Prokletí kapitánů?

Ústí n. O. – Neukázněnost fotbalistů pardubické rezervy znamenala v utkání s Jiskrou Ústí nad Orlicí vyloučení dvou hráčů. Jako první odešel předčasně pod sprchy Buriánek po druhé žluté kartě ve 39. minutě. Oba kartonky obdržel za zbytečné fauly. Kapitánskou pásku předal gólmanovi Čihařovi. V 79. minutě však přišla další pohroma. Právě Čihař musel po druhé žluté kartě rovněž předčasně do kabin. Přísný metr nastavil v utkání rozhodčí Krupa, který trestal i špatnou ústroj. Právě první kartu „vyfasoval" brankář za tento prohřešek a druhou v 79. minutě poté, co srazil ve vápně dobíhajícího Pászta.  Pardubice tak  dohrávaly v devíti a prohrály 5:1.   (hh)

Jedličkovy "dálkáče"

Holice – Jedlička a jeho dalekonosné pokusy… Na konci první minuty holičtí fotbalisté narušili rozehrávku opatrně zahájivšího soupeře. Jakub Jedlička si všiml, že  strážce kutnohorské klece David Šimon je hodně povylezlý a zkusil napálit míč mezi tři tyče. Ten ale přeletěl brankovou konstrukci.  Možná si drbe hlavu, protože přihrát do strany Chválovi, tak ten možná dává míč po zemi do prázdné. A Jedlička versus Šimon podruhé. Na konci první půle domácí záložník zahrozil z dálky střelou pod břevno, avšak gólman byl tentokrát dobře postaven a s pomocí břevna vytěsnil míč nad.   (zz)