Závěrečnými zápasy skončily fotbalový krajský přebor a I. A třída.

Krajský přebor

Lhota p. L. – Lázně Bělohrad 5:0

Josef Petera, trenér Lhoty: „Soupeře jsme jednoznačně přehráli, a tím jsme bez jakýchkoliv diskuzí postoupili do divize. Kluci šli s buldočí zarputilostí za svým cílem. K nevídaným oslavám nás nasměroval anglickou hlavičkou nejzkušenější hráč Pavel Král. Zelená začala téct proudem a teče pořád. Velmi nás všechny potěšilo, že pohár jsme mohli naplnit šampaňským. Kde je pružnost KFS?"

Nový Bydžov B – Dobruška 2:0

Martin Firbacher, trenér Nového Bydžova B: „První poločas byl z naší strany bídný. Kazili jsme jednoduché přihrávky a zbytečně jsme se zbavovali míče. Po přestávce jsme začali lépe kombinovat. Po vstřelení dvou branek bylo utkání prakticky rozhodnuto. Dalšími velkými šancemi jsme bohužel pohrdli. Solidně zahráli dorostenci Kalužík, Vincour, Exnar i Mokošín."

Jičín – Kratonohy 3:0

Karel Vítek, trenér Kratonoh: „V utkání už oběma o nic nešlo. Hrál se bezstarostný fotbal se spoustou šancí. My jsme si v pátém zápase po sobě vytvořili deset tutových příležitostí ke skórování, domácí oproti tomu sedm. Bohužel naše střelecká produktivita v posledních duelech je na nule. Jičín zvítězil zaslouženě, neboť byl produktivnější. Hráčům děkuji za celou sezonu, kterou zvládli se ctí, byť to mohlo být i lepší."

Slavia Hradec – Olympia Hradec 2:3

Josef Pleskot, trenér Slavie: „Utkání se mi nehodnotí dobře. I když jsme prohrávali 0:1, derby se nám podařilo otočit a po přestávce jsme šli do vedení 2:1. Bohužel závěr jsme nezvládli, když nejprve osm minut před koncem přišlo vyrovnání a v poslední minutě jsme inkasovali potřetí. Myslím si, že hradecké derby bylo velice kvalitní a mělo patřičný náboj. Divákům se muselo líbit a je mi líto, že neskončilo alespoň remízou. Je ale fakt, že hosté byli rychlejší, důraznější, a proto jim gratuluji k vítězství."

František Bárta, vedoucí mužstva Olympie: „V těžkém zápase jsme potvrdili výbornou jarní formu a skončili na třetím místě v tabulce. Výborný výkon, a to nejen v tomto zápase, odvedl Jirka Dujsík, který byl pilířem naší sestavy. Poděkování za celou velmi úspěšnou sezonu patří všem hráčům, kteří oblékli náš dres. Cením si toho, že v derby jsme dokázali až v samém závěru strhnout vítězství na svoji stranu. Hrálo se v maximálním nasazení na hranici rizika. Chtěl bych ještě poděkovat odcházejícímu asistentovi trenéra Miloši Markovi za práci, kterou v klubu odvedl, a totéž platí o celém realizačním týmu, jenž pracoval na sto procent."

Nový Hradec – Libčany 0:0

Petr Silbernágl, trenér Nového Hradce: „Moji svěřenci splnili všechny taktické pokyny a zápas s favoritem odmakali. Myslím, že jsme Libčanům byli rovnocenným soupeřem, vypracované šance jsme však neproměnili. I hosté si dokázali brankové příležitosti, zvláště v prvním poločase, vypracovat, ale v koncovce rovněž neuspěli. Kluci zápas doslova vydřeli, přesto bych chtěl vyzdvihnout výkon brankáře Sedláčka, který nás hlavně v první půli několikrát výrazně podržel."

Miloš Koblížek, trenér Libčan: „Celý zápas jsme hráli do novohradeckého betonu. Měli jsme pět gólových příležitostí, ale branku jsme nevstřelili. Domácí zase nastřelili břevno. Myslím, že remíza je vítězstvím našeho soupeře. Klukům děkuji za celé vydařené jaro."

I. A třída

Chlumec n. C. – Roudnice 3:1

Chlumec: P. Černohlávek – Drahorád, Kopecký, Beneš – Bráborec, Vopátek, Miške, Tomášek – J. Jelínek, Koliáš, Hermann. Roudnice: Zasadil – Vlnas, Mikan, Samšeňák (30. M. Klapka) – Jak. Krejcar (72. Pajgrt), Hůlka, Vlasák, Slezák, Jan Krejcar – Kmoníček, Bednář (63. M. Koudelka).

Miroslav Švadlenka, trenér Chlumce: „Konec dobrý, všechno dobré. Zachovali jsme pro Chlumec I. A třídu, což mě i s ohledem na to, že u mužstva končím, velice těší. Přeji týmu i chlumeckým fandům další úspěchy. Budu rád vzpomínat."

Vladislav Koudelka, trenér Roudnice: „Zápas jsme původně měli hrát v sobotu a večer byla rozlučka se sezonou. Nakonec jsme z rozhodnutí svazu museli hrát v neděli, a podle toho vypadal výkon. Domácí rozhodli o vítězství již v prvním poločase. My jsme pár šancí také měli, ale dali jsme jen jediný gól. Jsem rád, že se nikdo nezranil a nedostal červenou kartu."

Kostelec n. O. – Předměřice n. L. 8:1

Předměřice: Pavliš – Jiroušek, Vejprava, L. Ponikelský, Paizker – Hušek, T. Ponikelský, Bareš, Hlavatý – Strakatý, Pultar. Střídal: Jírek za Huška.

Josef Bouček, trenér Předměřic: „Prohrávali jsme 5:0 už když jsme vstoupili do areálu stadionu. Vinou zranění a neochoty některých hráčů jsme museli nasadit čtyři dorostence, kteří měli zápas v nohách. Těm chci poděkovat za bojovnost. Očividně jsme kvůli přístupu hráčů k fotbalu neměli v této soutěži co dělat. Otázkou je, jestli bude tento tým konkurenceschopný i v B třídě. Touto cestou chci ještě poděkovat Jaroslavu Vejpravovi za pomoc v jarní části. Jenom škoda, že takových hráčů se stejným přístupem není více. On byl obrovským příkladem pro mladé."

Třebechovice p. O. – Černilov 3:1

Třebechovice: Rolejček – Zikl, Pokorný, Sláma, Hruška – Václavek, Kyral, Kolínek (70. Horák), Bíl – M. Vích, Lochman (89. Kouba st.). Černilov: Ruml – Schwarzer, Urban, Hrubý, Zumr (58. Hlína) – Petrásek (25. Štěnička), Hušek, Šrámek (70. Filip), Linhart – Štěpánek (46. Bouchal), Mindek.

Jan Rolko, trenér Třebechovic: „Před zápasem kolovaly zvěsti o tom, že Černilov u nás bez problémů vyhraje a bude slavit postup do krajského přeboru. Na hřišti to ale vypadalo úplně jinak a jsem tomu rád. Po většinu času jsme měli více ze hry a kluci prokázali velkou touhu po vítězství. Udělali mi velkou radost, neboť to byl můj poslední zápas na trenérské lavičce."

Petr Benák, asistent trenéra Černilova: „K postupu jsme byli opravdu blízko, ale vlastním nezodpovědným přístupem jsme o něj přišli. První gól jsme inkasovali v 50. minutě a o chvíli později jsme dokázali vyrobit i pokutový kop. Je škoda pustit takovou šanci, ale stalo se."

Ohnišov – Kunčice 4:1

Kunčice: Soldán – Vincour (85. Vítek), Jiří Pechar (50. Pavel Pechar), Kratochvíla – Šulc, Charvát, Vik, Laštovička, Turek – Musil, Brzek.

Petr Hypius, trenér Kunčic: „Utkání jsme si prohráli vlastními chybami. Někteří hráči to pojali jako pouťák. Samotnou kapitolou byl výkon hlavního rozhodčího, který duel vůbec nezvládl a byl nejslabším článkem na hřišti."   (pt, js)