HFK Olomouc, nováček druhé ligy, s nimi na svém hřišti vyběhl. Svěřenci kouče Jiřího Plíška na Hané nevstřelili gól a prohráli 0:1. „Zápas měl nějakou vypovídající hodnotu, ale je potřeba se na něj  dívat s větším odstupem," nehodlá Plíšek z výsledku týden před ligou střílet.

Faktem ovšem je, že jeho tým měl s urostlými chasníky docela dost potíží. „V naší hře se objevily věci, ze kterých moc velkou radost nemám," zamračil se hradecký trenér. „Produkovali jsme velké množství nevynucených chyb a hrozně dlouho trvalo, než jsme se dostali k nějaké útočné kombinaci. Rozhodně máme co zlepšovat,"  je jasné Plíškovi.

Největším průšvihem ale nebyl výsledek. Všem zatrnulo na začátku druhé půle, když musel kvůli poraněnému kolenu opustit hřiště Filip Klapka. „Není to nic příjemného pro Filipa, ani  pro nás," lituje trenér „votroků".  Černé scénáře, jak šikovného středopolaře v základní sestavě nahradit, se mu hlavou zatím nehoní: „Hlavně nechci předbíhat, výsledek vyšetření zatím nemáme. Všichni věříme, že to nebude nic vážného a Filip nebude mimo nějakou delší dobu," zachovává si Plíšek přístup optimisty.