Ke zteči zavelí devětatřicet Pilařů s brankářem Čechem v zádech. Nečekaná varianta složení naší sestavy v poli dnes ve Vratislavi zamotá hlavu nejen polské družině. Problémy u zápisu o utkání měl skotský sudí Thompson, na pomoc museli přispěchat fotbaloví legislativci. Byli však na lišáka Bílka krátcí, ten si – jako ostatně vždy – prosadil svou: Na pilku nožnou jenom s Pilkou. Svůj tradičně osobitý komentář však měl k fotografii (k vidění je na titulní straně sobotního vydání Deníku), která byla pořízena při zájezdu funkcionářů, sponzorů a partnerů FC Hradec Králové na druhé utkání s Řeckem, fotbalový trenér Ladislav Škorpil:

„Vybrat sestavu s vidinou, že každý Pilař je výkonností jako Václav, by bylo poměrně snadné, pokud by byli typologicky různí a použitelní na různé posty. Leč, není Pilař jako Pilař. Toto příjmení proslavil nejvíce královéhradecký rod Pilařů generačně vyrábějící unikátní housle. I Václav Pilař dává housle, to když prostrčí míč protihráči mezi nohama. Mezi devětatřiceti Pilaři na snímku výkonností žádný Václav asi nebude. To by byl na hřišti a nejel do Polska na čumendu. Spíš to budou hráči pro trenéra Pepíka Hnátka z Okresního přeboru. Ten říkával: Jste dřeváci, proto hrajete okresní přebor, takže se nebudete pokoušet o nějakou kombinaci. Tím se nechci dotknout těch, kteří hráli dobře i vrcholový fotbal, jmenovitě třeba Richarda Jukla a doktora Jana Michálka."   (fr)

Vzkazy čtenářů do naší kabiny

Sněžku si s vámi rozdělíme, ale body na EURU v žádném případě. My hrajeme na vítězství!

Pane Bílku, ať máte šťastnou ruku. Nešlo by to dnes třeba i bez Baroše?

Pilko, rozřezej ty Poláky!!!

Až Češi Euro vyhrají, radostí se rozdají.
Slavná jako Dukla, pak bude i Čechova tankistická kukla.
A z ofiny až Plašil vyndá tkaničku, roztleská každou českou vesničku!

Na dovolenou máte čas, ať vám Poláci nezlámou vaz!

Dokažte, že  umíte víc, než jste dosud předvedli!

Štěstí přeje odvážným – Darida s Lafatou do hry!

Plichta jistí čtvrtfinále, proto žádné větší akce!

Dejte Česku naději, k moři jeďte později!

(Vaše reakce na zápas Česko – Polsko očekáváme na naší redakční mailové adrese, případně v neděli dopoledne na telefonu. Kontakty najdete v tiráži tištěného Deníku na straně devět).