V pondělí už bylo jasno o nových šéfech kabiny. Hlavním trenérem se stal exhradecký obránce Karel Havlíček, nynější kouč týmu do devatenácti let, který si vzal k ruce dvě hráčské legendy nedávné doby: Za asistenty si vybral Marka Kuliče a Michala Šmardu.

„V tuto chvíli to byla nejvhodnější varianta. Chtěli jsme někoho z klubu, kdo zná situaci," řekl generální ředitel Richard Jukl.

Proč Havlíček volí duo K+Š
Nový kouč Hradce Karel Havlíček si vybral za asistenty velká jména: exreprezentanta Marka Kuliče a mistra ligy Michala Šmardu. „Mimořádná situace si vyžaduje mimořádné řešení," vysvětluje zajímavou volbu nový trenér.

Důvod změny je nasnadě. „Votroci" prohráli pětkrátv řadě, na jaře ukopali jen pět bodů za jednu výhru a dvě remízy. Tři kola před koncem soutěže jsou na sestupové patnácté pozici.

„Ulevilo se mi," přiznal trenér Pilný. „Nic jiného se vlastně stát nemohlo a mohlo to nastat i dřív, když se podíváme na jarní bilanci a na - v uvozovkách - domácí zápasy," doplnil. Na vlastním stadionu jeho tým na jaře hrál šestkrát, vydoloval jen dvě bezgólové remízy. Navíc nevstřelil ani jeden gól. „Nejsem naštvaný. Ani nemám být na koho, jedině tak na sebe," pronesl Pilný.

Havlíček a spol. mají zatím „práci" do konce sezony. „Pak si sedneme a uvidíme, co dál," objasnil Jukl.