Trenérsko-metodická komise OFS Hradec Králové uspořádala počátkem listopadu první seminář pro trenéry regionu v tomto soutěžním ročníku.

V předchozích sezonách byly semináře zaměřeny na rozvoj schopností (síla, vytrvalost, rychlost, obratnost) v kategorii mužů, dorostu a žáků, v tom současném a dalších budou ukázky tréninkových jednotek zaměřeny na rozvoj dovedností, to znamená trénink útočných a obranných činností jednotlivce a činností brankáře.

Listopadový seminář proběhl ve večerním čase na fotbalovém hřišti s umělým povrchem FC Hradec „Na Bavlně". Ukázkovou tréninkovou jednotku, zaměřenou na výběr místa, předvedl juniorský tým „votroků" vedený trenérem Michalem Šmardou a jeho asistentem Adrianem Rolkem.

Předseda TMK OFS Hradec Vojtěch Dlabáček přítomné přivítal, připomněl, co je náplní tohoto semináře a poté již předal slovo trenérovi Šmardovi. Ten v krátkosti uvedl, co bude obsahem tréninkové jednotky a její popis předal přítomným trenérům v papírové podobě. Během tréninku jeho průběh komentoval a po ukončení tréninkové jednotky odpovídal na dotazy účastníků semináře. Trenéry zaujala zejména řada netradičních cvičení na tuto dovednost, z nich mnohá řešení nacvičovaných prvků byla ponechána na kreativitě a fotbalovém myšlení hráčů.

Akce se zúčastnilo 28 trenérů z těchto 15 klubů: TJ Sokol Smidary-Červeněves, FC Hradec Králové, TJ Slavoj Skřivany, FC Nový Hradec Králové, TJ Sokol Malšova Lhota, SK Třebechovice pod Orebem, TJ Slavoj Syrovátka, TJ Slavoj Předměřice nad Labem, TJ Sokol Stěžery, TJ Sokol Třebeš, TJ Sokol Dohalice, FK Jaroměř, SK Smiřice, AFK Probluz a TJ Rasošky.

Další semináře na výběr místa, jako útočnou činnost jednotlivce, zaměřené na mládežnické kategorie (dorost, žáci), by měly proběhnout v průběhu jarní části sezony 2016/2017.

Účastníci semináře pohromadě.Zdroj: Lubomír Douděra

Vojtěch Dlabáček, Lubomír Douděra