První tři roky byly tréninky zaměřeny na rozvoj schopností – rychlost, sílu a vytrvalost. Od loňského podzimu se tréninkový proces v jednotlivých kategoriích zabývá rozvojem dovedností, kterými jsou útočné a obranné činnosti jednotlivce včetně činností brankáře.

V ročníku 2016-17 se trenéři zabývali nácvikem a rozvojem výběru místa a v tom současném je náplní přihrávání míče. Úvodní seminář sezony proběhl na travnatém hřišti FC Slavia Hradec Králové. Tréninkovou jednotku vedl trenér Karel Krejčík s asistentem Tomášem Kroulíkem a juniorským týmem FC Hradec Králové doplněným dorostenci kategorie U-18, neboť několik hráčů juniorky se z různých důvodů nemohlo tréninku zúčastnit.

Ukázkové tréninkové jednotky se zúčastnilo 19 trenérů z těchto klubů: FK Jaroměř, Sokol Červeněves, Sokol Dohalice, RMSK Nový Bydžov, FK Černilov, Sokol Myštěves, Slavoj Skřivany, FC Olympia Hradec, Jiskra Hořice, FC Nový Hradec, Sokol Stěžery a TJ Rasošky.

Předseda TMK OFS Hradec Vojtěch Dlabáček všem připomněl, co je náplní semináře i to, že účast na těchto seminářích je v hradeckém okrese součástí doškolení trenérů licence C, které by mělo proběhnout v sobotu 9. prosince na ZŠ M. Horákové v Hradci. Poté předal slovo trenérovi Krejčíkovi. Ten zúčastněným předal obsah tréninku v písemné podobě a jednotlivá cvičení vysvětlil. Část tréninku také odpovídal na dotazy účastníků, zbylé dotazy a odpovědi na ně zazněly v diskusi po tréninku.

Další semináře na toto téma, zaměřené na kategorie mládeže, by měly proběhnout na jaře 2018.   (dla, ld)