V předchozích ročnících byly semináře zaměřeny na rozvoj vytrvalosti a síly v kategorii mužů, dorostu a žáků, v tom současném je náplní rozvoj rychlosti. První seminář zaměřený na uvedenou schopnost proběhl na podzim 2015 a byl určen kategorii mužů.

Tento, zaměřený na kategorii dorostu, se uskutečnil na umělé trávě FC Slavia Hradec Králové a jeho obsahem byla tréninková jednotka dorosteneckého týmu FC Hradec Králové U16, kterou vedl trenér Ivo Gregovský za pomoci Ondřeje Trojny, jenž nahradil nepřítomného asistenta Davida Homoláče. Zúčastnilo se 23 trenérů z těchto 11 klubů: Slavia Hradec, Malšova Lhota, Třebechovice, Syrovátka, Stěžery, Roudnice, Probluz, Rasošky, Červeněves, Chlumec a Třebeš.

Poprvé od tohoto semináře platil nově zavedený kreditní systém doškolení trenérů fotbalu licence C. Systém vznikl na základě návrhu předsedy OFS Hradec Martina Zbořila a jeho znění zpracoval předseda TMK OFS Hradec Vojtěch Dlabáček. Zúčastněným trenérům této licence se tedy účast počítala rovněž jako část doškolení, což mělo pozitivní dopad na jejich počet na semináři.

Předseda TMK OFS Hradec přítomné přivítal, připomněl, co je náplní a předal účastníkům obsah tréninku v písemné podobě, kterou trenér Gregovský připravil. Po zahřátí formou průpravné hry a rozcvičení následovala hlavní část, jež byla zaměřena převážně na startovní rychlost hráčů. Netradiční bylo využití gymballů, které v rukách trenérů nahrazovaly souboj s protihráčem, po němž následoval start na míč a střelba na branku. Dále byla startovní rychlost trénována i v zařazených útočných kombinacích a průpravné hře osm na osm.

Na závěr se trenér Gregovský dostavil na tribunu za účastníky, kde ochotně odpovídal na jejich dotazy zaměřené na shlédnutý trénink.

Další seminář na toto téma, zaměřený na kategorii žáků, by se měl uskutečnit v průběhu měsíce května.

Vojtěch Dlabáček, Lubomír Douděra