„Ligu jsme si neprohráli dneska. Hraje se na 30 zápasů, máme jen pět výher, a proto jsme tam, kde jsme. Kromě duelu s Příbramí na jaře jsme prohráli důležité zápasy i na podzim. Doma s Budějovicemi, s Jihlavou, která k nám tehdy přijížděla s dvěma body. Tam byly položeny základy našeho neúspěchu," řekl novinářům Barborík.

Zřejmě klíčová byla domácí porážka 2:3 s Příbramí ve 24. kole. Hradec vedl 2:0, ale po chybně nařízené penaltě inkasoval, dohrával v deseti a hosté skóre otočili.

„Všichni samozřejmě viděli, co se tam stalo. Je to rána pro mužstvo, když dvakrát za sebou ztratí vedení 2:0 a z těch dvou zápasů má jeden bod. To jsou obrovské rány pro mužstvo," řekl brankář Tomáš Koubek.

V Budějovicích následně Hradec přišel o výhru v 88. minutě. „Příčinu bych nehledal v těch posledních zápasech. Zlom byl asi s Příbramí a Budějovicemi. Vedeme 2:0 a nedotáhneme to do tříbrankového konce. Měli bychom o pět bodů víc…," podotkl záložník Tomáš Malinský.

„Ale to je vše jen kdyby. Nedá se nic dělat. Jsme z toho smutní, každý v kabině si uvědomuje, že jsme sestoupili. Ale je to jen fotbal, musíme se koukat dopředu," uvedl Malinský.

Hradec v neděli v Liberci nezvládl první poločas, v němž inkasoval oba góly.

„Dneska to byla další z mnoha šancí přiblížit se té záchraně. Věřili jsme, že můžeme vyhrát. Připravovali jsme se na to, že to bude boj, ale v prvním poločase jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Ale určitě jsme si to neprohráli dnes," podotkl Koubek.

Přestože Hradec sestupuje, předvedl v lize i solidní výkony. Na jaře například jen těsně prohrál s Plzní.

„Myslím, že jsme neodehráli špatné zápasy i s těmi týmy, co jsou nahoře. Bohužel vždycky nám něco chybělo," litoval brankář reprezentační jednadvacítky, který v dnešním duelu kvůli zranění musel v poločase střídat. Podle informací Deníku by se ale nemělo jednat o takový charakter zranění, který by talentovanému brankáři znemožnil účast na červnovém domácím mistrovství Evropy. „Do šampionátu by měl být Tomáš Koubek v pořádku," poznamenal jeden z hradeckých trenérů Bohuslav Pilný.

Hodnocení hráčů FC Hradec po porážce v Liberci (0:2)

Liberec vs. Hradec Králové: Josef Šural (vlevo) a Marek PlašilTomáš Koubek - 4: Má výrazný podíl na druhém gólu Šurala. Při nápravě škod se zranil, o poločase odstoupil.

Tomáš Holeš - 6: Opět velmi dobrý, nebál se vyjet po lajně a zaútočit. Nejlepší hráč defenzivní čtyřky.

Adrian Rolko - 5: V základní sestavě nastoupil znovu po čtyřech zápasech. Pauza na něm nebyla znát.

Martin Nosek - 4: V první půli katastrofální rozehrávkou poslal soupeře do šance. Po změně stran se zlepšil.

Marek Plašil - 4: Po penaltových eskapádách se vrátil do základu, na gólech vinu nenese, ale jistota vypadá jinak.

Aleš Čermák - 4: Za stavu 0:2 spálil největší šanci Hradce. Z malého vápna mířil hlavou mimo tyče.

Pavel Černý - 3: Což o to, na hřišti by nechal duši. Jenže po rohu nedůsledně bránil Karišika a bylo to 0:1…

Tomáš Malinský - 3: Vzal míč a utekl s ním k praporku, v horším případě nepřesně přihrál. Nedařilo se mu.

Emir Halilovič - 3: Možná to byl poslední zápas Bosňana v černobílém triku. Je z formy a na odchodu z klubu.

Daniel Trubač - 4: Má dar dostat se do šancí, koncovku ale musí ještě cizelovat. V 17 letech bude mít času dost.

David Vaněček - 2: Jedna zazděná pološance, jedna hezká přihrávka. To je na kanóna jeho typu zoufale málo.

STŘÍDALI: Martin Kuciak: Střídal zraněného Koubka, gól nedostal. David Petrus: K obratu nepřispěl. Petr Schwarz: Konečně zpátky na ligovém hřišti.
STUPNICE: 10 – nejlepší, 1 – nejhorší