I. liga U19:
FC Hradec – Ostrava 2:0 (0:0). Branky: 74. Hannich, 88. Vágner. Rozhodčí: Hock. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Hradec: Jehlička – D. Drozd (89. Pluhovský), Zezula, P. Drozd, Kratochvíl – Hannich, Vobejda (66. Kraják), Sixta (85. Hegr) – Bláha (57. Zorvan), Langr (79. Vágner), Šnejdr.

Úvodní dvacetiminutovka byla vyrovnaná, bez větších šancí. Vzruch přinesla až 24. min., kdy Bláha našel Sixtu, jenž si obhodil obránce, avšak mířil vedle. O devět minut později pokus Šnejdra hosté odvrátili. Čtyři minuty před přestávkou po centru Langra prošel míč ke Šnejdrovi a jeho střelu hostující obrana zblokovala. Před koncem první půle mohlo udeřit na druhé straně. Gomola postupoval sám na Jehličku, ten ale včasným vyběhnutím šanci zlikvidoval.

Druhá část se odehrála za převahy „votroků", kteří soupeře rozebrali kombinačně. V 57. min. se v dobré příležitosti ocitl Bláha, ovšem minul branku. V 64. min. se po přihrávce Sixty řítil sám na ostravskou svatyni Zorvan, gólman Mecej jeho střelu vyrazil. O dvě minuty později po závaru mířil mimo Langr. Gól domácích visel ve vzduchu.

Baník byl pod velkým tlakem. Postupně se do šancí dostali Langr a Šnejdr, ale skóre se nepohnulo. Stalo se tak až v 74. min., kdy se po závaru před hostující brankou k odraženému míči dostal Hannich a střelou z velkého vápna propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Poté gólem neskončila akce tria Kraják – Šnejdr – Langr.

Čtyři minuty před koncem l hostující gólman předvedl vynikající zákrok po střele Vágnera. Tentýž hráč však o dvě minuty později přece jen radoval, zakončoval po sérii narážeček – 2:0.

Milan Frimmel, trenér FC Hradec: „Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání, což se potvrdilo. Baník měl výborně postavenou defenzivu, těžko se překonávala. Jsem rád, že kluci přistoupili k utkání zodpovědně. Trpělivou hrou se nám podařilo vstřelit dva góly. Za perfektní týmový výkon chválím celé mužstvo."   (js)