Náchod – Dobrovice 1:1

Jiří Kuneš, trenér FK Náchod: „Bylo to velmi tvrdé utkání, bohužel pro nás se zranil Honza Hubka a i potom tam byla spousta velmi nebezpečných zákroků. My jsme šli do vedení chytrou brankou Tomáše Petra, bohužel jsme inkasovali z penalty."

Nový Bydžov – Lhota pod Libčany 0:0

Martin Novotný, vedoucí mužstva RMSK Cidlina Nový Bydžov: „V posledním zápase sezony jsme neviděli žádný pěkný fotbal, pouze v závěru první půle jsme byli lepším týmem a mohli jsme vstřelit tři branky. Druhý poločas byl pouze odvar divizní kopané. Hráčům děkujeme za zlepšené herní výkony v jarní části soutěže. Dík patří také našim fanouškům za jejich podporu. Věříme, že nás budou podporovat i v následující sezoně."

Josef Petera, trenér TJ Sokol Lhota pod Libčany: „První divizní sezonu jsme zakončili na hřišti již jasného sestupujícího do krajského přeboru. V zápase, kde z naší strany nebyla už téměř žádná motivace, jsme neproměnili dvě gólové příležitosti (Krejčík, Karanský). Vzhledem k tomu, že se domácím v zakončování dařilo stejně, skončilo utkání remízou. Tým alfasamce Josefa Petery pokračuje i příští sezonu v divizi. Naopak tým románového spisovatele novinových článků, který se nedokáže pod svoje myšlenkové pochody podepsat a schovává se za výkonný výbor svého klubu, bude hrát krajský přebor. Rád bych poděkoval hráčům, funkcionářům, asistentovi Zdendovi Karanskému a masérovi za dobře odvedenou práci. Všem přeji hezkou dovolenou."

Ústí nad Orlicí – Svitavy 0:3

Jan Skácel, sekretář Jiskry Ústí nad Orlicí: „Byl to podobný zápas, jako ty předchozí v nepovedené sérii. Domácí nebyli opticky horším mužstvem, ale zrodila je koncovka. Svitavy dokázaly své šance hlavně díky střelci Svobodovi proměnit, a proto vyhrály."

Zbyněk Zbořil, trenér TJ Svitavy: „V zápase se projevilo, v jakém rozpoložení jsou obě mužstva. Nám se podařilo navázat na dobrý vstup do jarní části a v závěru sezony jsme opět hráli dobrý fotbal a měli další sérii vítězných zápasů. Naproti tomu domácí nemají dobrý konec jara a nezvládli to ani teď. Měli jsme vysoké procento držení míče, ale oproti minulým zápasům jsme špatně řešili finální fázi. Pomoc ale přišla po signálech z rohových kopů.  Musím říct, že jsme dnes byli na domácí hodní. Na jednu stranu je škoda, že sezona končí, když jsme v laufu, jsme kompletní a všichni zdraví, ale na druhou stranu jsme v zápřahu od čtvrtého ledna a hráči si dovolenou zaslouží."

Nová Paka – Jirny 0:3

Petr Ježek, sekretář 1. FK Nová Paka: „V průběhu prvního poločasu se nehrálo nijak atraktivní utkání. Domácí usilovali o vstřelení úvodní branky zápasu, ale zkušení hosté bez větších problémů kontrolovali průběh hry. Po změně stran se ale v plné kráse projevilo kouzlo hry jirenské Viktorie. Hosté nepotřebovali nijak výrazně měnit styl herního pojetí a přesto si došli pro celkem jednoznačné vítězství."

Mšeno – Holice 8:0

Josef Jílek, zastupující trenér SK Holice: „Zápas jen podtrhl naše letošní trápení. Mezi tři tyče dokonce musel hráč z pole a díky zraněním nastoupilo také hodně kluků z béčka. V prvním poločase jsme ještě domácím stačili a bylo to jen o dva góly. Po přestávce však přišel náš třicetiminutový výpadek. Navíc  Mšenu spadlo do brány vše, do čeho koplo. Loučení s divizí tak nebylo příjemné. Nicméně jsme rádi, že je to za námi a již se těšíme se na návrat do krajského přeboru."

Turnov – Letohrad 1:2

František Dvořák, trenér FK OEZ Letohrad: „V posledním jarním utkání se nám podařilo poprvé zvítězit na hřišti soupeře díky brance, která padla čtyři minuty před koncem po hrubce brankáře domácích. S naší hrou spokojeni být rozhodně nemůžeme, protože se   v ní objevovalo příliš mnoho zbytečných ztrát, komplikované řešení finální fáze a mizerná koncovka. Rozhodně si ale tohoto vítězství ceníme a věřím, že pro náš mladý kolektiv bude motivací na sobě neustále pracovat a zlepšovat se."

Fotbalová divize C

Hvězdy kola

1. Ivo Svoboda (Svitavy): Pan střelec se znovu připomněl a naplno ukázal, že má dar. Dvěma góly nasměroval Svitavy k vítězství. Nejprve si našel odraženou střelu od břevna a ve druhém případě prokázal orientaci ve vápně.

2. Tomáš Petr (Náchod): Náchodský štírek si v 55. minutě stáhl ze vzduchu nadýchaný centr a svižnou ranou mezi dvěma obránci umístil míč ke vzdálenější tyči dobrovické branky.

3. Jiří Černohous (Letohrad): Třiadvacetiletý letohradský útočník přišel na hřiště čtvrt hodiny před koncem a premiérovým gólem v divizi rozhodl v 86. minutě o vítězství svého týmu.

Vítěz

Fotbalisté Svitav: Byl to střet dvou světů. Ústí je na konci sezony zralé na antidepresiva, Svitavy mu uštědřily pátou porážku v řadě. Po výhře 3:0 si užívají sladký konec úspěšné divizní sezony. Skončily páté, tři body za rezervou Pardubic.

Smolař

Josef Zeman: Holický záložník musel při průšvihu s gólmany do klece. Že si hodně zachytal? Ani ne, spíš zalovil. Chudák… Po prvním poločase to proti Mšenu ještě šlo, soupeř se trefil dvakrát, po obrátce ale „gólman" schytal šestigólový uragán.

Střelci

I. liga, II. liga, ČFL: 1. Holub (Chrudim, ČFL) 21 branek; 2. – 3. Petrus  (Pardubice, II. liga), Vácha (Chrudim, ČFL) oba 9; 4. – 7. Šisler, Uškovič (oba FC Hradec,
 I. liga), Josef Dvořák (Převýšov, ČFL), Vladyka (Chrudim, ČFL) vš. 6.

DIVIZE C: 1. Svoboda (Svitavy) 22 branek; 2. – 3. Knápek, Kukla (oba Ústí n. O.) 10.
Poznámka: Pouze hráči východočeských týmů.

Střípky z fotbalového víkendu

Na shledanou Holice? Spíš sbohem

Pardubice – Přišli, zkusili, dostali pořádně na zadek a končí. Holičtí svoji nováčkovskou sezonu v divizi nezvládli. V pardubickém krajském přeboru vloni dělali pěknou rotyku, s přehledem postoupili z prvního místa, jenže o patro výš se proměnili v otloukánka. První výhru si připsali dokonce až ve 14. kole, o jejich osudu bylo jasno docela brzy… Žádná velká sláva se nekonala ani na jaře, Holice dohrávaly závěr soutěže s torzem, poslední utkání dokonce musel odchytat záložník Josef Zeman. Asi nikdo se nemůže divit, že tenhle soubor skončil jasně poslední.

Ještě, že už je konec, zní z Ústí

Ústí nad Orlicí – Po deseti gólovém výprasku od Jiren se ústečtí fotbalisté nezvedli ani v posledním zápase proti Svitavám. Herně to špatně nevypadalo, ale problémem byla hlavně koncovka. Nelichotivá série porážek se protáhla na pět a v Ústí jsou všichni rádi, že sezona, která zprvu vypadala velmi dobře, skončila. S konečným devátým místem rozhodně v Ústí spokojenost nepanuje. Co se bude dít v Ústí dál? Přijde avizovaná změna na trenérském postu. Kouč Jan Navrátil po utkání skončil a změna nastane i v hráčském kádru.

Ve vzduchu byla chvílemi cítit sádra

Náchod – Ani jednomu z mužstev už o nic nešlo, přesto se souboj Náchoda s Dobrovicemi změnil v okopávanou. Po poklidném začátku se hra začala přiostřovat. Určitě na to mělo velký vliv zranění domácího stopera Hubky, pro kterého po zákroku hostujícího Ansumy skončilo utkání už po devíti minutách hry. A diagnóza? Zpřetrhané postranní kolenní vazy a poškozený meniskus. Agresivity na hřišti ještě přibylo po vedoucí náchodské brance, kdy hostům viditelně tekly nervy a domácí si to pochopitelně nenechali líbit.