Minus deset stupňů. To byla první nepříjemnost. Výsledek 0:3. Tak zní druhá. Fotbalisté prvoligového Hradce Králové nevstoupili zrovna ideálně do programu zimní Tipsport ligy, na Vyšehradě jasně prohráli s Bohemians Praha 1905.

Hradečtí trenéři vystřídali vlastně dvě mužstva. Pouze gólman Jiří Lindr vydržel na trávníku celých devadesát minut. Podzimní jednička Radim Ottmar na soupisce nebyl, nahradil ho trenér branářů Karel Podhajský. Chyběli také Milan a Pavel Černí i Roman Polom.

„V prvním poločase byla Bohemka jednoznačně agresivnější, lépe se vyrovnala s povrchem a podmínkami. Mohla dát i více gólů. V druhé části jsme se lehce zlepšili, ale neměli jsme nárok. Bylo krásně vidět, jak kteří hráči se dokáží s těmito bojovými podmínkami vyrovnat," řekl po prohře kouč Bohuslav Pilný.

Podmínkami měl na mysli především fakt silný mráz, na teploměru bylo minus deset stupňů. „Není to příjemné. Umělka je zmrzlá, docela to klouže. Jednou jsem hrál první jarní kolo, kdy bylo asi minus sedm nebo osm. Ale dneska je to extrém, v takové zimě jsem ještě asi nehrál. Nejdůležitější je, aby se v tomhle nikdo nezranil," řekl agentuře ČTK hradecký útočník Jan Pázler.

Fotbalisté se kvůli tomu rozcvičovali v šatně. „Museli jsme se zahřát už v kabině, abychom nešli na hřiště zmrzlí. Rozcvičení bylo určitě důkladnější," popsal Pázler.

Brankář Bohemky Martin Berkovec měl dokonce za brankou termosku s čajem. Napil se po každém gólu svých spoluhráčů. To hradecký Lindr takovou příležitost nedostal.

Bohemians 1905 - Hradec Králové 3:0

Fakta – branky: 32. Dostál, 39. Kabajev, 65. Blecha.
Bohemians Praha 1905: Berkovec – Dostál, Buchta, Krch (46. Švec), Šmíd, Havel (46. Hašek) – Mašek (46. Berger), Hubínek (46. Jindřišek), Jirásek (46. Blecha), Bartek (46. Kuchta) – Kabajev (68. Vaníček). Trenér: Koubek.
FC Hradec Králové: I. poločas: Lindr – Holeš, Bederka, Nosek, Krátký – Janoušek, Schwarz – Zorvan, Shejbal, Malinský – Pázler. II. poločas: Lindr – Plašil, Chleboun, Václavek, Mudra – Súkenník – Martan, Trubač, Šípek, Vlkanova – Žondra. Trenér: Pilný.