Živanice - Olympia Hradec 1:3

Milan Ujec st., trenér TJ Sokol Živanice: „Stejně jako na podzim, tak i v tomto zápase nám rozhodčí předvedli, kdo vládne českému fotbalu. Jejich arogance, posměšné úšklebky a především předvedený výkon degraduje veškerou trenérskou práci. Do zápasu jsme šli s odhodláním zvítězit, leč již v 6. minutě po neodpískaném faulu na našeho hráče a následně vymyšlené standardní situaci se hosté ujali vedení. Druhý gól z rohu po faulu viděli snad i zaměstnanci v přilehlém zemědělském družstvu. Následovalo vyloučení našeho hráče a další gól z ofsajdové pozice. A to je jen zlomek toho, co se na hřišti v prvním poločase dělo. I přesto jsme se snažili hrát fotbal a do slibných příležitostí jsme se párkrát dostali. Do druhé půle jsme šli s odhodláním předvést slušné divácké atmosféře, že i v deseti se dá s tímto soupeřem hrát. Snad to diváci ocenili. Tento zápas musíme hodit za hlavu a soustředit se na zbývající tři kola, která máme před sebou."

Miloš Sazima, trenér FC Olympia Hradec Králové: „Začali jsme aktivně, z čehož jsme po zásluze vytěžili dvě branky. Když se nesmyslně nechal vyloučit domácí Gorol za nemístné poznámky k rozhodčímu, které musela slyšet celá tribuna včetně lavičky domácích, tak jsme přežili jedinou šanci soupeře v první půli a v jejím závěru jsme opět po standardní situaci, tentokrát po rohu, udeřili. Tím jsme definitivně utkání rozhodli. Bohužel jsme si nepohlídali začátek druhého poločasu, kdy jsme nechali domácí po jednoduché akci snížit. Nicméně celý zápas jsme měli více méně pod kontrolou a dokráčeli jsme si pro kýžený postup."

Trutnov - Dvůr Králové 0:6

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Dvůr vyhrál derby zcela zaslouženě. Přehrál nás ve všech směrech, prokázal větší touhu po vítězství. Náš tým bohužel zápasu nedal to, co by měl a já jsem z výkonu celého mužstva velmi zklamán."

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Do zápasu jsme šli s tím, že chceme body, ale takový výsledek jsem nečekal. Zápas určitě hodně ovlivnil úvod, kdy se nám podařilo skórovat v první minutě a pak jsme trestali chyby domácích. O přestávce jsem nabádal mužstvo, aby hrálo stále zodpovědně, a opět nám vyšel začátek poločasu. Myslím, že pak už jsme zápas dohráli v klidu. V první řadě to hráči odpracovali, na druhém místě byla zodpovědnost a nakonec i individuální výkony Fejka či Kruliše. Obranná řada včetně gólmana fungovala velice dobře."

Jablonec n. J. - Jaroměř 3:1

Jiří Lebedinský, předseda FK Jaroměř: „Nevyšel nám začátek zápasu a brzy jsme prohrávali o dvě branky. Teprve dvougólové vedení domácích nás probralo z letargie a začali jsme hrát. I přes snahu ve druhém poločase je vítězství domácích zasloužené, nicméně jaroměřští hráči se nemají za co stydět a odjíždějí z Jablonce s hlavami nahoře."

Semily - Letohrad 0:5

František Dvořák, trenér FK Letohrad: „Snad důležitost tohoto utkání nám v úvodu svazovala nohy. Nebyli jsme schopni třikrát po sobě si přihrát, hráli jsme zbrkle a zbytečně ztráceli spousty míčů. Dařilo se nám ovšem z nabídnutých šancí skórovat a přinášet klid na naše kopačky. Poločasové skóre 3:0 předurčovalo poklidné dohrání zápasu. Důležité vítězství, které se nerodilo lehce, a kterého si velice vážíme."

Turnov - Ústí n. O. 1:0

Vladimír Chudý, trenér Jiskra Ústí nad Orlicí: „Úvod utkání se nám bohužel nepovedl. Hned v 5. minutě utkání jsme zbytečně inkasovali. Někteří hráči nebyli dostatečně připravení na úvod zápasu a to nás stálo body! Ve zbytku utkání jsme byli lepším týmem i s přispěním soupeře, který hrál od 18. minuty v deseti. Snažili jsme se hrát fotbal, vytvářeli si šance, ale proměnit se nám je nepovedlo. Pokud nevstřelíme branku nemůžeme nikdy vyhrát."

ČFL a divize C

Hvězdy kola

1. František Fejk (Dvůr Králové): Král derby. Ke dvěma trefám z úvodů poločasů přidal dvě asistence.

2. Radek Korba (Olympia Hradec): Po zranění se dostává do formy. Odměnou za výkon mu byla vstřelená branka.

3. Tomáš Kabourek (Letohrad): Probudil se v pravý čas. Znovu dal dva góly a táhne tým za záchranou.

Vítěz kola

TJ Dvůr Králové: Svěřencům kouče Matějky se na jaře daří. Potvrdili to bezchybným výkonem 
v podkrkonošském derby.

Poražený kola

MFK Trutnov: Bezkrevný výkon. Kdyby fotbalisté Trutnova takto hráli po celou sezonu, stěží by se v divizi zachraňovali.

Střípky z fotbalového víkendu

Porážka vzdálila MFK od titulu

Chrudim - Už zřejmě bez Chrudimi se bude odehrávat boj o postup z ČFL. Nedávný lídr tabulky doma ztratil dva body s Kolínem (1:1, pen. 5:6) a je třetí se ztrátou pěti bodů na vedoucí Zápy, druhé Jirny mají náskok tří bodů. Po dvou vysokých výhrách vydoloval MFK z posledních dvou zápasů jen bod a čtyři kola před koncem už nemá situaci ve svých rukou. Rozhodlo se o sestupujících, jimiž jsou Čáslav, Most, Brozany a bydžovský SK Union 2013, který v zimě odstoupil ze soutěže. Sestoupit může ještě jeden tým, pokud se ve druhé lize nezachrání Vyšehrad.

Olympia slaví po roce další postup

Hradec Králové - Ambice byly naplněny. S předstihem. Fotbalisté Olympie Hradec Králové před rokem slavili postup z krajského přeboru do divize. Stejný (odvážný) cíl měli i v této sezoně. A povedlo se. Divize C je jen přestupní stanicí. V dalším ročníku si Kuklenští zahrají Českou fotbalovou ligu, tedy třetí nejvyšší soutěž. Postup definitivně stvrdili sobotním vítězstvím 3:1 na hřišti druhých Živanic. Domácí po šlágru cítili zlobu na rozhodčí (viz hodnocení trenéra Ujce). To už ovšem nic nezměnilo na tom, že na druhé straně po zápase propukly oslavy.

Trutnov zažil historický debakl

Trutnov - Odlišné nálady panovaly v táborech dvou podkrkonošských rivalů po skončení očekávaného derby. Zatímco Dvůr Králové slavil se svými skvělými fanoušky historicky nejvyšší výhru, domácí spěchali do kabin. Bitva tradičních soupeřů přinesla v Trutnově nečekaně jednoznačné vítězství Dvora, když hotovo bylo už po prvním poločase. Stav 0:6 svítil na ukazateli skóre již v 50. minutě! Přitom není od věci připomenout, že v minulé sezoně se na hřišti Trutnova radoval domácí celek po vítězství 5:0.