Na stadionu U Litkavky se jim přitom nedaří, v první lize tam ještě nikdy nezvítězili. V sobotu (15.00) se to pokusí změnit, čeká je jeden z nejdůležitějších zápasů jara v nejvyšší soutěži.

Tým trenérů Bohuslava Pilného a Milana Frimmela se představí na půdě posledního celku tabulky, před nímž drží náskok dvou míst a osmi bodů. Pokud by„votroci" uspěli, domácí by zřejmě definitivně odřízli v boji o udržení.

„Hrají o poslední naději," ví dobře hradecký záložník Daniel Trubač.

„Příbram do zápasu půjde po hlavě, aby se alespoň trošku přiblížila mužstvům nad nimi. My jim v tom budeme chtít zabránit. Tři body by nám hodně pomohly," komentuje situaci kouč Pilný. „My se chceme co nejdříve dostat na dvacet bodů," říká.

Právě tuto metu by Hradec dorovnal, pokud by v království klubu, jemuž vládne boss Jaroslav Starka, zvítězil.

Pomoci k tomu mohou i hráči, již nebyli k dispozici pro minulý domácí duel s Mladou Boleslaví. Dá se očekávat, že se v základní sestavě objeví před týdnem distancovaní kapitán Pavel Černý a nejlepší střelec Tomáš Malinský. „Chceme být rychlejší na krajích," potvrzuje Pilný nepřímo, že na Malinského podle všeho vsadí.

K dispozici bude rovněž obránce Lukáš Hůlka, jemuž neumožnila start ve vzájemném střetnutí Mladá Boleslav, protože je jejím kmenovým hráčem. Trénovat začal také na podzim klíčový obránce Roman Polom. „Zápas s Boleslaví nám napověděl, že v týmu je konkurence. Že i při neúčasti tolika hráčů jsme byli schopni odehrát rovnocenný zápas se soupeřem, který usiluje o poháry. Myslím si, že je to i pozitivní signál do mužstva. Ovšem pozor, v sobotu nás čeká odlišné utkání," varuje Pilný.

To rozhodně, Příbram se bude rvát o holý život. A Hradec se jí pokusí (možná) definitivně potopit, poslat o patro níž.

Talent Šípek má nový kontraktJakub Šípek.Zdroj: fchk.cz
Hradec Králové - Ještě téměř tři a půl roku by mohl vydržet ve fotbalovém Hradci talent, který se už nyní ukazuje v nejvyšší soutěži. Osmnáctiletý útočník Jakub Šípek totiž podepsal s klubem novou smlouvu. Nyní je s Hradcem svázaný do konce června roku 2018. Šípek se do A týmu dostal v zimě, v lize zatím stihl tři starty a jeden gól.