Do Hradce přijela Sparta, ten největší soupeř. Fanoušci, tedy tvrdé jádro, však nebouřili. Mužstvu nepomohli a splnili hrozby o tom, že budou zápasy bojkotovat, dokud nebudou splněny jejich požadavky. Ty nyní společně s výborem fan clubu upravili, vlastně zmírnili.

Jejich hlavními terči dál zůstávají dva muži: předseda představenstva Jan Michálek a pracovník marketingu Milan Šedivý. Pokud oni dva neskončí, budou ultras dál při zápasech potichu.

„Ani já, ani nikdo z dalších členů představenstva klubu v žádném případě nehodláme opustit rozpracovanou práci," vzkázal nespokojencům Michálek.

„Věřím, že v současném složení dotáhneme ke zdárnému konci dvě největší výzvy, které před námi jsou. Tedy výstavbu nového stadionu a přivedení strategického partnera. Naši plnou důvěru má také Milan Šedivý," doplnil.

Fanoušci v původní výzvě, která přišla po pěti porážkách během prvoligového podzimu, žádali také odchod ředitele klubu Richarda Jukla a hlavního trenéra Bohuslava Pilného. Nyní změnili směrem k těmto dvěma bývalým hráčům Hradce strategii.

Jukl s Pilným dostali ultimátum - Votroci se pod jejich vedením musí udržet v lize. Jinak mají jít od válu.

„Pokud bychom spadli potřetí za sebou, měli by přijmout osobní zodpovědnost. Není fér házet všechno špatné na Richarda Jukla, protože nám skutečně pomáhal. Má jistě své chyby, ale jeho chování k nám převažovalo nad negativy. Za sportovní výsledky áčka by ovšem měl být zodpovědný, a pokud bude i do třetice mužstvo neúspěšné, měl by být nahrazen někým novým," stojí v prohlášení na webu Votroci 2000.

„Rozumím tomu, když fanoušci mají určité názory na moji osobu, ale neakceptuji, když se něco staví proti mužstvu," pronesl po podzimu, po němž je mužstvo dvanácté s tříbodovým náskokem na sestupové příčky, kouč Pilný.

Na mysli měl fakt, že se ultras pustili do životosprávy hráčů. To v nynějším prohlášení neřeší.

Šéf představenstva stojí za represemi, tvrdí zástupci kotle

Hradec Králové - Tenhle vztah má k idylce daleko. Lékař Jan Michálek, předseda představenstva fotbalového Hradce, se netají tím, že mu nejsou po chuti způsoby tvrdého jádra fanoušků.

Řekl to už v minulosti - a nyní po ukončení podzimu první ligy to zopakoval na webových stránkách fchk.cz: „Mám velmi negativní vztah ke všem rádoby fanouškům, kteří chodí na fotbal jen proto, aby dělali problémy, nadávali soupeři, rozhodčím, ostatním fanouškům, používali zakázanou pyrotechniku."

Členové kotle, kde se ultras scházejí, ho zase viní z toho, že stojí za policejním útlakem fanoušků.

„Je zřejmé, že za represemi a vytvářením bariér mezi námi a klubem stojí především jeho pokyny jako nejvyššího šéfa klubu. V poslední řadě mu dáváme za vinu zodpovědnost za nezvládnutý zápas se Slavií, kdy byl napaden náš kotel chuligány Slavie.

Fanoušci, kteří prostor kotle a především vlajky, před útokem bránili, jsou kriminalizováni. Podle zpráv od policie na příkaz šéfa klubu," napsali.