S téměř totožným kádrem vstoupí do jarních odvet rezerva FC Hradec Králové. Po podzimu šestý tým tabulky hodlá své postavení vylepšit. „Je to tak. Rádi bychom atakovali vyšší příčky,“ říká bez rozmýšlení kouč LADISLAV BROŽ.


Šesté místo v nabité skupině C vás tedy neuspokojuje?
Z prvních čtyř kol hrajeme třikrát doma. Povinnost nám velí získat minimálně devět bodů. To je první předpoklad vylepšení současného postavení. Přípravu hodnotím poměrně dobře. Je ale jasné, že realitu ukážou až mistrovské zápasy. Každopádně bychom se chtěli přiblížit k hranici padesáti bodů, což předpokládá vítězství v devíti utkáních.

Zajisté počítáte i s posilami z A mužstva, viďte?
V zimním období za nás občas nastoupili Voltr, Janoušek a Zelený. Hráči našeho kádru měli tedy dostatečný prostor ukázat, co v nich je. Při nominaci a stanovování základní sestavy samozřejmě budu ctít požadavky trenéra Kotala.

V přípravných duelech to vašim svěřencům střílelo. To je před startem zcela jistě radostné zjištění…

Branek jsme dali jedenačtyřicet, což je opravdu vysoké číslo. Samozřejmě by mě potěšilo, aby si naši střelci zachovali chladnou hlavu v zakončení i v mistrovských utkáních.

Los už jsme nakousli. Na úvod hrajete s Letohradem, Živanicemi a zamíříte do Náchoda. Na úvod vás tedy nečekají vůbec snadní soupeři, souhlasíte?
Ono si nevyberete. Ve skupině C na vyloženě slabého soupeře nenarazíte. Je to tak nalosované a my se tomu musíme přizpůsobit.
V generálce si nepříjemné zranění přivodil obránce Brezina. Počítal jste s ním do základní sestavy?
Ivan s námi absolvoval celou přípravu. S Olympií si bohužel natrhl postranní vaz v koleně. Musím přiznat, že nám bude chybět. Jevil se v dobrém světle.

Troufnete si odhadnout, které týmy by mohly sestoupit?

Bude to hodně zamotané, o tom nepochybuju. O bytí a nebytí se určitě bude hrát do posledního kola.
První příčka Pardubic, které mají devítibodový náskok před druhými Měcholupy, se zdá být poměrně neotřesitelná…
Pardubice mají vskutku velký náskok. Musel by se stát zázrak, aby ho promarnily.

Na jaře se vaším azylem nově stane hřiště Olympie Hradec Králové. Jak se vám zamlouvá fotbalový stánek v Kuklenách?
Kontakt s diváky by měl být intenzivnější než na Novém Hradci, což by mohlo být výhodnější. Hlavně musíme předvádět takové výkony, aby jejich počet každým domácím zápasem narůstal.

. . .