Špatná sezona uzavřená smutným pádem do druhé ligy = nízké známky pro jednotlivé hráče FC Hradec Králové. Tři dny po skončení Gambrinus ligy Deník ohodnotil svěřence Luboše Prokopce a každému udělil výslednou známku na stupnici od jedničky do desítky (nejvyšší). Nejlépe dopadl Jan Šisler, jenž dostal sedmičku.

Brankáři

Tomáš  KOUBEK - 4
Měla to být jeho průlomová sezona. Jenže nebyla. Dvacetiletý gólman, který má podle mnohých odborníků předpoklady k získání angažmá v anglické lize, nezářil. Navíc z klubu zaznívá: je až moc flegmatický, svoje pochybení svádí na druhé… Vypadá to, že je na odchodu.

Jiří  LINDR - 4
Pořádnou šanci dostal až od trenéra Prokopce, kdy odchytal všechny důležité zápasy. Celkem nastoupil k deseti utkáním a inkasoval sedmnáct branek. To je mizerná bilance. Zejména v úvodu ligy hrubě chyboval.

Obránci

Radek  HOCHMEISTER - 6
Zkraje jarní části ho vystrašily problémy se srdcem, po odsunu Fukala převzal kapitánskou pásku. Nevyniká rychlostí, ale je spolehlivý, má přehled a je výtečný pozičně. Není to ale typický šéf, který by zařval a ostatní si sedli na zadek. To je jeho mínus. I tak ho Hradec bude v druhé lize moc potřebovat.

Peter  JÁNOŠÍK - 3
První polovina sezony ještě šla. Místo vedle Fukala zaplnil celkem obstojně. To však bylo ze strany slovenského stopera vše. Zoufale se předvedl v domácím utkání s Olomoucí, stejně tak i o kolo později v Ostravě. Chyby, nejistota a absence konstruktivní rozehrávky. Ze sestavy vypadl po Spartě, vrátil se do ní už jen jednou. V Českých Budějovicích…

Tomáš  HOLEŠ - 4
Na podzim říkal: Získal jsem sebevědomí! Jenže přes zimu ho asi zapomněl pod vánočním stromečkem, nebo v Londýně, kde trávil Silvestra. Jaro nestálo za nic. Po hřišti se pohyboval jen stín extrémně talentovaného beka. Nevěřil si, ztratil na rychlosti a přímočarosti.

Marek  PLAŠIL - 3
Zničehonic dostal důvěru v Brně, kde Hradec vyhrál. Tak v sestavě zůstal, ale po trapasu s Duklou z ní zase vypadl. Místo Holeše naskočil na Slavii. Na hřišti si ho skoro nevšimnete, do moderního fotbalu nehodí. Plusy? Charakterově výborný, skvělý do kabiny. Když nehraje, nedělá zle. Ale není to málo?

Milan  FUKAL - 3
Podzim v pohodě, jen drobné výtky. Ale dál? V jarní části sekal chyby, podepsal se pod několik branek. Je to srdcař, zažraný do hry a tak při zápasech neváhal seřvat mátožné spoluhráče a někteří z nich to těžce nesli. I to možná pomohlo k tomu, že po příchodu nové trenérské dvojice, byl přeřazen do juniorky.

Tomáš  HÁJEK - 4
V zimě přišel do Hradce a hned chytil neštovice. Prostě pech. Ligovou premiéru si odbyl v 22. kole Liberci víceméně už v sestavě zůstal. „Hodili mě do vody a řekli mi, ať plavu," usmíval se. Roli druhého stopera celkem zvládl. Až nasbírá zkušenosti, bude mnohem platnější. Klub má na něho opci, je otázkou zda ji uplatní.

Jiří  PODĚBRADSKÝ - 6
Na levé straně obrany za něj neexistuje náhrada. Když má den, pronajme si svoji lajnu a podél ní lítá celý zápas. Jenže ani on se nevyhnul výkyvům, jím strážené prostory hřiště byly na jaře v některých zápasech neobvykle prostupné.

Záložníci

Jan  ŠISLER - 7
Z pohledu Hradce hráč sezony. Z pozice defenzivního plejera nastřílel společně s Uškovičem nejvíce branek z týmu. Celkem šest. Je výtečný v defenzivně, umí vyjet do útoku, chlubí se brutálně tvrdou střelou. Výtka? Osm žlutých a jedna červená karta. To je příliš! Zájemci o jeho služby stojí ve frontě. Hradec ho však nechce pustit za žádnou cenu.

Vojtěch  ŠTĚPÁN - 5
Hradecký „Usain Bolt" ukázal v čem je jeho síla: když nahodí motor, uteče komukoliv. Stále ale nedokáže odstranit nedostatky: v rychlosti mu občas vadí míč, málo se tlačí do zakončení, ze strany minimálně proniká do šestnáctky. Umí zápas ovládnout skoro sám, ale i také vyloženě propadnout – viz klíčový duel s Příbramí.

Petr  SCHWARZ - 5
Jednoznačně příslib do budoucna. Co do budoucna! Už v příští druholigové sezoně by měl být tahounem záložní řady. Drzost, odvahu a chladnokrevnost má v krvi, zkušenosti v lize také sesbíral. A už se mu nestane, aby vyhořel tak jako v Českých Budějovicích.

Haris  HARBA - 3
Na jaře absolutně selhal. Psychika bosenského hračičky se rozložila na atomy. Neproduktivní, neefektivní, navíc se mu nechtělo rubat dozadu a zkušení hráči to logicky těžko nesli. Možná by mu to odpustili, ale to by musel něco předvést. A Harba to nedokázal. Poločasové střídání v posledním zápase s Plzní, kterému předcházel trapný výkon, zřejmě předznamenalo jeho další osud. Druhou ligu prý hrát nechce…

Emir  HALILOVIČ - 2
Ten nám ještě ukáže, říkali shodně po podzimu Jiří Plíšek s Richardem Juklem. A ukázal… Nudu a šeď. Jeho jedinou obranou může být zranění, kvůli kterému dva měsíce stál. Po návratu to ale bylo stejné. Vrcholem bylo ukrutné vystoupení na Slavii. Kdo to viděl, obrázek si udělal sám.

Tomáš  STRNAD - 2
V současném fotbale nemá jeho hra založená na bezduchém bourání místo. Mužstvu nebyl prospěšný téměř ničím. Ano, házel dlouhé auty až do pokutového území, ale tím už nikdo nikoho nepřekvapí. Jeho příchod se jednoduše nevydařil.

Filip  KLAPKA - 4
Končí mu smlouva a nejspíš to vypadá, že novou v Hradci nepodepíše. V zimě se konečně vylízal ze zdravotních patálií, které trápily celý rok, v lize dostal několik šancí, ale na maximum je nevyužil. Ovšem pozor! V základní sestavě se objevil 4x a mužstvo v nich vybojovalo sedm bodů z dvanácti. Jiný hráč takovou úspěšnost neměl.

Michal  PÁVEK - 3
Universál, jehož přínos je silně diskutabilní. V Hradci už je dlouho a nikdy pořádně nepřesvědčil. Až na výjimky nepatřil mezi vyvolené. V klubu končí.

Útočníci

Marek  KULIČ - 3
Nikdo ho nemůže nařknout, že by se na to vykašlal. Ale prostě to nebylo ono. Přišel s vizitkou gólového hráče, ale branku vstřelil jen jednu, která navíc k bodům nevedla. Pod jinou se přihrávkou nepodepsal. Fakta stojí nekompromisně proti němu. Co s ním bude dál? Smlouvu má ještě na půl roku. Záležet bude na trenérech, zda ho budou chtít.

Dušan  UŠKOVIČ - 6
Tenhle manekýn ze Slovenska ukázal, že čich na góly má. Vzpomeňte na jeho padáček v Brně. Bohužel se na konci podzimu zranil a když se uzdravil, pořádnou šanci už nedostal. Možná to byla škoda. Plíšek se ho dlouho zdráhal nasadit a Prokopec ho po Teplicích odepsal. Proč? Z klubu s kolegou Jánošíkem  zmizel ještě před utkáním s Plzní.

Vojtěch  HADAŠČOK - 2
Totální průšvih. Měl být predátorem, jenž bude likvidovat jednoho obránce za druhým a nahánět hrůzu brankářům. Ale kdeže… V Hradci se přepočítali. Reprezentant do jednadvaceti let se s týmem nesžil. Běhal tam, kde ho nikdo nehledal a když si dobře naběhl, přihrávka zase nepřiletěla. Suma sumárum: 0 branek, 0 přihrávek. V Liberci mu bude líp.

Radek  VOLTR - 3
O jeho nevšedním střeleckém talentu si už pár let cvrlikají vrabci na lízátkách, ale on stále nic. Mlčí. Je ale fakt, že od trenérů dostával jen minutové štěky. Ale nemůže si za to on sám?

Pavel  DVOŘÁK - 4
Podzim odehrál s výkyvy, ale nějaké góly dal. Jaro promarodil a navrch mu končí smlouva. Budoucnost? Nejistá. Hradec se ohlíží po jiných útočnících…

Nehodnoceni

V sezoně odehráli málo zápasů (minut): Dominik Simerský, Jaroslav Zelený, Jiří Janoušek, Martin Kopač, Tomáš Malinský, Asim Zec.