Vladimír MrázOBRÁNCE (nar.  19. 9. 1956)
Charakteristika: Legenda. Všechny problémové situace řešil s elegancí sobě vlastní. Dlouholetý federální ´kápo´stihl v české lize už jen dvanáct zápasů. 

Vladimír Mráz

Pamětníci by jistě neodpustili, kdyby se v seznamu neobjevilo jméno tohoto skvělého obránce. Ikona hradeckého klubu nosila pásku už ve federálních dobách a vrcholovou kariéru zakončila v podzimní části premiérového ročníku samostatné české ligy.

Richard JuklZÁLOŽNÍK (nar. 13. 6. 1968)
Charakteristika: Richard Lví srdce. Na hřišti by vypustil duši. On navlékal kapitánskou pásku v historické sezoně 1994/95, kdy Hradec vyhrál Pohár ČMFS.

Richard Jukl

Současný generální ředitel FC Hradec Králové byl kabinou zvolen šéfem mužstva v památné sezoně 1994/95, kdy ,,votroci" zvládli na Strahově penaltový rozstřel s Viktorií Žižkov a pozvedli nad hlavu trofej pro vítěze Poháru ČMFS.

Miroslav ZemánekOBRÁNCE (nar. 31. 12. 1974)
Charakteristika: Možná trochu nenápadný, ale skvělý a inteligentní fotbalista. Trenéři ho milovali pro zodpovědnost a skvělé dirigentské schopnosti.

Miroslav Zemánek

,,Byl to svědomitý, poctivý a inteligentní kluk. Z pozice stopera dokázal obranu výborně organizovat, v čemž mi jako gólmanovi hodně pomáhal," zavzpomínal jeho vrstevník Karel Podhajský, jenž v klubu s výjimkou dvou krátkodobých štací působí prakticky nepřetržitě.

Radim WozniakOBRÁNCE (nar. 29. 1. 1978)
Charakteristika: Osobnost se vším všudy.  Pod jeho velením se Hradec vrátil do ligy a v červenci 2010 na úvod soutěže slavně porazil pražskou Spartu.

Radim Wozniak

To už je jiná éra. Prodloužená ruka Václava Kotala tmelila tým, jak se dalo a i jeho zásluhou se po dlouhých letech povedlo v sezoně 2009/10 vybojovat postup mezi elitu a následně v ní úspěšně působit.