RMSK NOVÝ BYDŽOV

V podzimní části fotbalové divizní skupiny C byli fotbalisté RMSK Cidlina Nový Byd〜žov příjemným překvapením. V roli nováčka soutěže obsadili solidní páté místo.

Na jaře jistě mužstvo RMSK bude chtít na tento úspěch minimálně navázat. Bydžovský trenér MIROSLAV CHALUPA (na snímku) je však v sezonních cílech stále skromný.

Máte za sebou zimní přípravu. Když se za ní ohlédnete, jak byste ji shrnul?
Zimní příprava proběhla tak, jak jsme ji naplánovali. Trénovali jsme čtyřikrát týdně. Využívali jsme umělé trávy v Chudonicích a tělocvičny v Hlušicích. Zpestřením byla účast na zimním turnaji Zlatý pohár města Nový Bydžov a série přátelských utkání.

Během přípravy jste v rámci zimní ligy účinkovali na Zlatém poháru v Chudonicích. Byla to pro tým prospěšná záležitost?
Zajisté. Odehráli jsme utkání na kvalitních terénech s kvalitními soupeři. Mohli jsme si vyzkoušet věci, které jsme dělali při trénincích, a chtěli jsme je dostat do zápasového rytmu.

Na podzim byla divizní skupina C velice vyrovnaná. Očekáváte stejný průběh i v jarní části?
Myslím si, že už podzim jasně ukázal, že každý může porazit každého. Vyrovnanost tohoto ročníku je skutečně veliká, takže si myslím, že fotbal, který se hrál na podzim, bude k vidění i v jarní části soutěže.

Jaké jsou jarní cíle týmu? V tabulce jste poměrně vysoko. Pořád se chcete pohybovat v klidném středu tabulky?
Při vyrovnanosti, která v tabulce je, bychom se zejména rádi vyhnuli sestupovým starostem. Ale věřím, že síla našeho týmu je taková, abychom se mohli umístit v horní polovině tabulky.

Budete znovu stavět na pozorné defenzivě, která tým zdobila na podzim?
Chceme vycházet ze zajištěné obrany, ale v tomto máme trochu problém. Dlouhodobě je zraněn střední obránce Šoufek, do přípravy by se měl zapojit v průběhu čtrnácti dnů. Situaci nám zkomplikovalo také zranění Žalmana a následná nemoc Matějky. V optimálním složení jsme proto nastupovali až v posledních třech týdnech přípravy.

Před zimní přestávkou jste si stěžoval, že mužstvu místy chybí důraz, agresivita a odvaha. Zaměřili jste se na tyto věci v přípravě?
Zaměřili jsme se na větší agresivitu. Zrovna tak jsme zapracovali na tom, abychom nedostávali tolik branek ze standardních situací, jako tomu bylo v podzimní části. Teprve mistrovská utkání ukážou, jak jsme to dokázali zvládnout.

Předpokládám, že na jaře chcete těžit zejména ze zápasů v domácím prostředí, je to tak?
Chtěli bychom navázat na výsledky v domácím prostředí, které jsme měli na podzim. Každopádně bychom se rádi představili v odvážnějším světle na hřištích soupeřů. To vše bychom rádi bodově vyjádřili v náš prospěch.

Doufáte, že i na jaře vám fanoušci zachovají hojnou přízeň?
Jsem o tom i přesvědčen. Fanoušci v Bydžově si našli cestu na stadion, a doufám, že tomu tak bude i na jaře, a že nám pomohou i v momentech, kdy se mužstvu nebude tolik dařit.

Po skončení podzimní části jste si přál získat jednoho kvalitního útočníka. Podařilo se?
Nepodařilo se to. Ale nakonec jsme se s vedením oddílu dohodli, že využijeme vlastních zdrojů a mužstvo nebudeme doplňovat.

Znamená to tedy, že šanci dostanou mladší hráči, například z B týmu?
Určitě. Myslím si, že už na podzim na sebe kvalitními výkony upozornili Jirka Podolník, Jirka Vaněk a někteří další. To samé potvrdili i v zimní přípravě. Budou to právě oni, kteří by se měli dostat více na hřiště právě v divizních utkáních.

Kdybyste si měl tipnout, kolik Bydžov na jaře získá bodů a jak se umístí po sezoně. Jak by zněla vaše odpověď?
Jak jsem naznačil v úvodu, byl bych spokojený, kdybychom se umístili v horní polovině tabulky. Z bodového hlediska nechci tipovat, ale perfektní by bylo, kdybychom udrželi nulu v tabulce pravdy.