Historie zdejšího klubu nic podobného nepamatuje. „To se vám může podařit leda tak jednou za život. A to ještě nad vámi musí stát celé nebe,“ popsal největší klubový úspěch Petr Kebort, předseda FK Nový Bydžov. „Je to moc hezké,“ hledal s úsměvem další slova.

Možná se někomu naskýtá otázka, jak mohl dorost postoupit z druhého místa? Jednoduše. Stačilo k tomu to, že se Hradec Králové udržel na úkor mladoboleslavského áčka v nejvyšší soutěži. Mladá Boleslav B dominovala v divizi C, a nemůže se tedy radovat z posunu do České ligy dorostu. Tam totiž bude působit od nadcházející sezony právě A tým.

A kterému ze svých týmů před sezonou věřil v postup Petr Kebort? „Domníval jsem se, že by se to mohlo podařit béčku. V krajském přeboru jsem totiž favorizoval Olympii. Rozhodně jsem nečekal, že budeme mít i to štěstí u A dorostu. Čekal jsem, že se bude pohybovat v popředí, ale ne až tak,“ doplnil novobydžovský předseda.

Každé z mužstev mělo zvlášť svoji velkou oslavu a jednu společnou. Ta proběhla minulou sobotu ve Špindlerově Mlýně. „Nikomu nepřeji vidět její následky,“ rozesmál se Petr Kebort.

Suma sumárum: bydžovské áčko si tedy od nové sezony zahraje divizi C, béčko I. A třídu a céčko okresní III. třídu. Dorost se pak bude pohybovat v tabulce České ligy, tzn. druhé nejvyšší soutěže.