Loni se zachránili až dvě kola před koncem soutěže. Na podzim fotbalisté FK Černilov v tomto směru určitě překvapili. V I. A třídě získali po třinácti zápasech dvacet bodů za pět výher, pět remíz a tři porážky při skóre 19:14. A ještě jeden primát patří svěřencům trenérů Pavla Holbíka a Petra Benáka: mohou se pyšnit nejlepší obranou v soutěži.

Rozhovor

Čekali jste, že podzimní sezona dopadne tak dobře a skončíte v první polovině tabulky?
V živé paměti jsme ještě měli jaro, kdy jsme získali jen sedm bodů. Nebýt náskoku z podzimu, tak se zde A třída už nehrála. Proto jsme si přáli, abychom na podzim získali co nejvíce bodů a byli v relativním klidu. To se povedlo, i když při troše štěstí a lepší koncovce jsme mohli mít alespoň o tři body více.

V prvních šesti kolech jste získali dvanáct bodů a neokusili hořkost porážky. Čemu to přisuzujete?
V letní přípravě jsme sehráli dost zápasů a byli tak patřičně rozehraní. Měli jsme štěstí na los a hráli zodpovědně ve všech řadách.

Závěr podzimu se vám ale příliš nepovedl. Proč?
Na to je jednoduchá odpověď. Dobré výsledky zkraje podzimu hodně hráčům stouply do hlavy. Asi si už mysleli, že všechno umí a že vše půjde samo. Spousta hráčů přestala chodit na tréninky a to se v mistrovských zápasech muselo projevit. Ani v A třídě nestačí jen přijít na mistrák, nějak to odkopat a jít domů. Pár kluků sice mělo docházku dobrou, ale jejich tréninkové nasazení bylo mizerné.

Na druhou stranu se můžete pyšnit nejlepší obranou v soutěži…
Z toho máme opravdu radost. Naše defenziva se hodně zkvalitnila příchodem Tomáše Urbana. Věříme, že v podobném duchu to bude pokračovat i na jaře. Obranná čtveřice hrála velice zodpovědně, což se promítlo i ve skóre.

Přesto, kdo patřil k největším oporám?
Byl to jednoznačně Dan Zumr. Ostatní hráči střídali dobré okamžiky se slabšími.

Ve kterých zápasech jste byli nejvíce spokojeni?
Jak už bylo řečeno, bylo to hlavně v úvodu podzimu. Potěšily výhry v Roudnici, v Chlumci nad Cidlinou a doma s Přepychy.

Jakou úroveň měla podzimní část soutěže?
Většina hráčů na této úrovni hraje fotbal po zaměstnání, nebo při studiu. Když si k tomu připočtete, že hráčská základna je čím dál menší, neboť spousta kluků o nejpopulárnější sport nemá zájem a věnuje se úplně jiným činnostem, tak úroveň zápasů v I. A třídě je ještě na odpovídající úrovni. Lepší to už nebude, tak se snažme, aby to nebylo horší.

Jak bude vypadat zimní příprava a počítáte s posílením kádru?
Ještě jsme ji ani moc neplánovali. Začneme v polovině ledna, ale vše se bude odvíjet od zájmu hráčů. Coby trenéři máme určité představy, ale hráči také. Fotbal je sport poměrně náročný na fyzickou kondici a s tím je spojena náročnost celého tréninku. Když vám přijde na trénink pět hráčů, tak jaký význam může mít tréninková jednotka. Nemůžete nic nacvičit, neboť fotbal se hraje v jedenácti lidech. Pokud se týká posílení, tak ke změnám musí dojít. Několik hráčů máme na hostování, rádi bychom také někoho přivedli. Uvidíme, co přinesou příští dny a týdny.

Máte ještě něco na srdci?
Všem hráčům přejeme hezké Vánoce, hodně zdraví v roce 2012 a mnoho krásných fotbalových zážitků v jarní části soutěže.

Jan Skalička