První týden ostré přípravy končí fotbalisté Hradce Králové. 
A uzavřou ho stylově. V neděli nastoupí k prestižnímu derby proti Pardubicím. Duel, který začíná v 10 hodin v areálu 
TJ Slavia v Orlické Kotlině, je součástí  Tipsport ligy. A právě v zimní soutěži budou „votroci" obhajovat loňské prvenství.

„Určitě to pro nás musí být motivující, když můžete obhajovat vítězství. Na druhou stranu je to pro nás hlavně příprava, to znamená, co nejlépe odtrénovat, sehrát se a připravit se na jarní odvety," uvedl na klubových stránkách hradecký trenér Bohuslav Pilný.

V nedělním derby ale o prestiž přece jen půjde. A to hodně.

„Utkání s krajovým rivalem je vždycky jiné, to tak je. 
V poslední době se s nimi střetáváme poměrně často a vždy to bývá bojovné utkání, ve kterém nechce nikdo prohrát, ať je to příprava nebo mistrák. To můžeme očekávat i v neděli," předpokládá tvrdou řež Pilný.

Pardubice budou chtít odčinit páteční pohlavek od Mladé Boleslavi (0:6) z úvodního utkání v Tipsport lize. O to víc půjdou do derby vyhecované.

I přes debakl má Pilný na východočeského soka slova chvály. „Pardubice už na podzim udělaly největší výkonnostní pokrok, mají stabilizovaný kádr a já se na nedělní konfrontaci těším. Těším se stejně tak na první utkání ve FNL v Pardubicích," připomněl kouč ostrý start do jarních druholigových bojů (5. března) a hned rezolutně a bojovně dodal: „Obě utkání budu chtít vyhrát!"

S prvním týdnem zimní přípravy je hradecký trenér spokojen. Hráči se přes vánoční svátky nevěnovali hodování a lenošení, ale pracovali na sobě. A dorazili připraveni.

„Kluci měli přes svátky individuální plán a nikdo z nich nepřišel po třínedělním volnu nikterak zanedbaný. To nám potvrdily i vstupní testy, které hráči absolvovali hned na začátku. Ty dopadly dobře a bude se podle nich řídit celá zimní příprava," poukázal Pilný.

V týmu má zatím osmadvacet fotbalistů včetně čtyř nových tváří. Mezi ně patří Marek Krátký (přestup z Teplic), na testech jsou Jakub Prajza (Slovácko) a Lukáš Kopecký (Chrudim), z juniorky pak byl přeřazen Lukáš Kraják.

Už v neděli všichni hráči začnou boj o místo v kádru.

19. ročník zimní fotbalové Tipsport ligy
Hrací systém: Šestnáct celků je rozděleno do čtyř skupin po čtyřech 
a vítězové postoupí na závěrečný turnaj.
Final Four se bude hrát 23. a 24. ledna v Praze na Vyšehradě.

Rozdělení týmů – skupina A (Vyšehrad): Bohemians 1905, Jihlava, 
Táborsko, Vyšehrad. Skupina B (Mladá Boleslav): Mladá Boleslav, Hradec Králové, Pardubice, Varnsdorf. Skupina C (Vyškov): Sigma Olomouc B, Zbrojovka Brno, Zlín, Opava. Skupina D (Olomouc): Sigma Olomouc, 
Baník Ostrava, Znojmo, Frýdek-Místek.

Loňský primát obhajuje Hradec Králové, letos k největším favoritům patří prvoligové celky Mladá Boleslav, Olomouc a Zlín.
Finanční bonusy zůstávají stejné jako před rokem. Za každý bod ve skupině získají týmy pět tisíc korun, od semifinále to bude 22 tisíc.
Za případný penaltový rozstřel dostanou kluby dalších deset tisíc.