Pro oba týmy tak skončila podzimní sezona s předstihem. Severočeši jsou v ligové tabulce devátí, „votroci" coby nováček soutěže figurují se ziskem šestnácti bodů na jedenáctém místě.

„Větru, dešti neporučíme a povětrnostní podmínky nijak neovlivníme. Rozhodnutí FAČR plně respektujeme.I kdyby se sníh odklidil, v těchto podmínkách se fotbal stejně hrát moc nedá," poznamenal hradecký trenér Bohuslav Pilný.

Mužstvo mělo odcestovat do Jablonce ve čtvrtek odpoledne. Místo toho Hradečtí absolvovali běžný trénink.

„Náš další program se nijak nemění. V příštím týdnu trénujeme podle plánu, plníme reprezentativní klubové povinnosti a volno mají hráči od 13. prosince do 2. ledna příštího roku," přiblížil program Pilný.

Hradeckému týmu poslední tři zápasy herně vyšly, ale kouč se nechtěl pouštět do rozboru, zda odložení utkání je výhoda, či nikoliv.

„Nechci se na to koukat z tohoto pohledu a spekulovat, co je lepší. Třeba na jaře v Jablonci vyhrajeme a budeme si říkat, jak odklad byl výhodný," řekl Pilný.

I. fotbalová liga
16. kolo - pátek 2. prosince, 20.15: Zlín – Slavia Praha (ČT Sport). Sobota 3. prosince, 15.00: Sparta Praha – Teplice (O2 TV), Brno – Karviná, Jihlava – Liberec, 19.45: Bohemians – Plzeň (ČT Sport), Neděle 4. prosince, 13.30: Dukla Praha – Slovácko, 15.00: Mladá Boleslav – Příbram (O2 TV).
Odloženo: Jablonec - Hradec Králové.

Střelnice pod sněhem

V letošním roce si počasí s „votroky" pohrává. Na jaře v březnu měli dvakrát odložené utkání čtvrtfinále MOL Cupu s Mladou Boleslaví a nyní v závěru roku 2016 je to potkalo znovu v lize.

Oblast Jizerských hor totiž postihla v uplynulých hodinách kalamita. V Jablonci napadlo v noci na čtvrtek přes 30 centimetrů sněhu, který pokryl trávník stadionu Střelnice. A sněžení má podle předpovědí pokračovat.

„Od pondělního dopoledne topíme a kotelna jede na plné obrátky. Bohužel ale spad sněhu je a má být ještě větší, než kolik zvládne trávník pojmout a kolik může odtát," uvedl ve čtvrtek mluvčí jabloneckého klubu Štěpán Hanuš.

Vzhledem ke kalamitnímu počasí mohla být ohrožena také bezpečnost diváků na příjezdových a příchodových cestách, takže Fotbalová asociace ČR po dohodě s policií doporučila utkání odložit.

„Od dnešního (čtvrtečního) rána na úklidu sněhu pracoval dostatek lidí s veškerou technikou. I kdyby se povedlo hřiště, všechny technické zóny okolo a tribuny nějakým zázrakem očistit, tak trávník by byl vzhledem k předpovědi počasí pravděpodobně stejně neregulérní," doplnil Hanuš.

16 bodů? Solidní

Pro hradecký tým tak skončila podzimní část. Během patnácti zápasů nasbíral 16 bodů a v tabulce je na jedenácté příčce. K záchraně mají Východočeši nakročeno dobře, ale vyhráno zdaleka nemají. Podle trenéra Pilného je bodový zisk solidní. Navíc „votroci" zahajovali sezonu v azylu v Mladé Boleslavi.

„Naprosto spokojeni bychom byli, kdybychom měli o tři body víc. V našich silách to rozhodně bylo. Ale šestnáct bodů je solidních. Není to na žádné výskání, ale vzhledem k tomu, že jsme odehráli hodně zápasů venku a zažili sérii porážek, to hodnotím jako dobré," zhodnotil podzimní bodový účet Bohuslav Pilný.