1. Jak jste spokojeni s umístěním týmu?
2. Jakou úroveň podle vás měla podzimní část soutěže?
3. Kteří z hráčů patřili na podzim k oporám mužstva?
4. Naznačte cíle do jarní části. Jakým způsobem bude probíhat zimní příprava týmu?


KRATONOHY (2. místo, 36 bodů)
Václav Vyleťal, vedoucí mužstva
1.
Jsme hodně spokojeni. Vždyť jsme ani jednou neprohráli a obdrželi jsme sedm branek. To je výborná bilance. Na začátku sezony jsme byli nekompletní a po čtyřech kolech měli šest bodů za tři remízy a výhru. Poté jsme již byli v plném složení a následovalo deset tříbodových zápasů v řadě.
2. Řekl bych, že byla o malinko slabší než předcházející sezonu. Nicméně ve výsledku svoji kvalitu měla.
3. Pochvalu zaslouží celé mužstvo. Výborně nám fungovala obrana, kde prim hráli Včelák se Šiklem. Dále zaslouží absolutorium nejlepší střelec Nun. Nesmím zapomenout ani na výborné diváky, kteří v hojném počtu jezdili i na zápasy ven a skvěle tým povzbuzovali.
4. Cíl vychází jasně. Tabulkové postavení nám velí usilovat o postup do A třídy. Vše bude záviset na tom, jestli někdo neopustí kádr. Tým se naopak budeme snažit trochu posílit. Příprava bude v domácích podmínkách. Jen na začátek března plánujeme soustředění. Měli bychom odehrát čtyři přátelské zápasy.


HLUŠICE (9. místo, 19 bodů)
+ jeden odložený zápas
Jaromír Průcha, trenér
1. S umístěním mužstva moc spokojen nejsem. Nemyslím, že bychom měli hrát o postup, jak někteří lidé v Hlušicích chtěli, ale na předních příčkách tabulky bychom se měli umístit.
2. V soutěži jsou dvě mužstva, která svojí úrovní vysoko převyšují ostatní, Sobotka a hlavně tým Kratonoh. Tyto celky by měly postoupit oba. Na druhé straně jsem nemile překvapen, kde se v tabulce nachází Miletín a hlavně Kosičky. Ovšem jak znám kosičského trenéra, tak své svěřence přes zimu kvalitně připraví a na jaře to bude v jejich případě už o něčem jiném. Ostatní týmy včetně toho našeho střídaly lepší výkony s těmi horšími.
3. Nejde říct, kdo je oporou a kdo ne. Na hřišti hraje jedenáct hráčů a všichni jsou potřeba, včetně náhradníků. Nikdo se nevyhnul výkyvům formy. Když už bych měl říct, kdo vynikal, tak to nemohu udělat, protože má třeba zase problémy s tréninkovou morálkou, nebo dokonce i se zápasovou. Hodně nám na podzim pomohl Tomáš Hanuš.
4. Přípravu zahájíme v domácím prostředí. Zaměříme ji na nabrání kondice. Poté budeme pokračovat krátkým soustředěním ve Staré Pace. Zúčastníme se také zimního turnaje na umělé trávě v Novém Bydžově. Alespoň toto je moje představa. Záleží však jen na hráčích, v jaké pohodě nastoupíme k úvodním jarním mistrovským utkáním. Mám za cíl hrát atraktivní fotbal, na který by chtěli diváci chodit.


KOSIČKY (14. místo, 6 bodů)
Petr Tér, trenér
1.
Spokojeni nemůžeme být. Nastala stejná situace jako loni. Špatně jsme bránili a neproměňovali šance. Bylo to úplně jiné mužstvo, než když se postupovalo do A třídy. Ale přitom jsme měli stejné hráče. Nevím, jak se to z nich vytratilo. Přestali trénovat, chodili v pěti šesti. Každý si myslel, že se v pohodě zachráníme. Ale já říkal, že to nebude lehké. S takovýmto přístupem nejde hrát ani okresní přebor. Zranil se stoper Zalabák. Skončil brankář Tomek, kterému tímto děkuji za to, co odvedl pro náš fotbal. Různě se míchalo se sestavou.
2. Vyčnívaly asi tři mančafty. Líbila se mi Stará Paka, byť není na špici. Dobře hrály i Kratonohy a Horní Staré Město. Podle mého by klidně pět mužstev mohlo hrát výš.
3. Herně i za přístup si zaslouží pochvalu Smadiš. Slušné měřítko snese i dorostenecký brankář Schovanec. Jinak to nebyl zázrak. Ještě vyzdvihnu práci pana Vávry, který se stará o chod klubu.
4. Zahájíme 10. ledna. Startujeme v bydžovské zimní lize. Trénovat budeme v domácích podmínkách. Hlavně aby kluci chodili a snad se to zlepší. Rozhodně není nic ztraceno. Flintu do žita neházíme. Chce to dobře zahájit jaro. Potřebovali bychom však sehnat dva tři fotbalisty.