Zdá se, že to s fotbalem myslí vážně. Se zajímavou vizí do budoucna přišli v Kratonohách, jejichž A tým hraje divizi C. „Sršni“ mají velké plány, mimo jiné chtějí být druhým největším klubem v kraji.

„V zimě se nám podařilo uzavřít dohodu s Milošem Sazimou a převzali jsme od něj mládež Olympie Hradec. V příští zimě zažádáme o sloučení obou spolků a budeme tak působit pod jednou hlavičkou. Jedná se o logické spojení, neboť Olympia nyní nemá kategorii dospělých a Kratonohy zase nedisponují adekvátní mládeží s ohledem na soutěže mužů, ve kterých působí. Sloučení by mělo posunout náš klub o velký kus dopředu,“ přibližuje Jiří Štěpánek, předseda FK Kratonohy.

Ilustrační foto
Devět gólů. Dva týmy atakovaly desítku

Spoustu nového se točí hlavně kolem prvního týmu. Během léta v Kratonohách vybudovali zcela nový hráčský kádr. „Se všemi hráči jsme domluveni na dlouhodobé spolupráci. Poučili jsme se z loňské sezony a chceme současný kádr A i B mužstva udržet co nejdéle pohromadě. Přišli k nám velmi kvalitní hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží. To však samo o sobě moc neznamená. Pokud chceme dobré výsledky, musíme se na hřišti rvát o každý míč,“ je přesvědčen šéf klubu.

„To, s jakým zápalem do sezony vstupujeme, by měl ukázat první domácí duel v sobotu s Čáslaví,“ dodává.

„Sršni“ se rozhodli vrátit k tradičnímu termínu domácích utkání – v sobotu od 17 hodin. Cílem je zvýšení návštěvnosti. „Fotbal se hraje pro lidi a těch bychom si v areálu dokázali představit více. Proto chystáme předzápasové programy, animační programy pro děti před utkáním i v jeho průběhu, slavnostní výkopy populárních osobností, vystoupení tanečních skupin, přistání parašutistů ve středovém kruhu během poločasu, zřízení VIP stanu, vytvoření fanklubu a mnoho dalšího. Zkrátka chceme se v Kratonohách fotbalem bavit. Fanoušci se mají na co těšit,“ láká Štěpánek.   (jš, pt)

SÁZKA PRO HRADEC. Pardubický Dominik Fusek předal Hradečákům odměnu za výhru ve fotbalovém derby. Sázku o snídaní uzavírali za Hradec střelec Jan Pázler a brankář Radim Ottmar.
Hradecký problém: První půle