V neděli se bude na co dívat. Pod malšovická lízátka zavítá štika druhé ligy jménem Varnsdorf. Třetí tým tabulky, předvádějící atraktivní fotbal. To vám odborníci jenom podepíší. Důkazem budiž i jeho poslední vystoupení, kdy na domácím trávníku nadělil búra ambicióznímu Sokolovu.

To všechno v Hradci dobře vědí. ,,Herním projevem patří tohle mužstvo k nejlepším v soutěži," souhlasí kouč ,,votroků" Luboš Prokopec. Vzápětí však dodává: ,,Ráz utkání musíme udávat my. Je potřeba si vytvořit šance a dostat se do zakončení. I proto je potřeba vstoupit do zápasu aktivně."

Soupeře viděl s asistentem Pilným v akci vícekrát. I to o něčem vypovídá. ,,Mají velmi kvalitní tým. Předvádějí účinný kombinační fotbal, jsou silní na míči. Navíc mají výborného záložníka Kotiše, jehož nesmíme nechat hrát," vypočítává protivníkovy přednosti Prokopec.

Na podzim Hradec na severu Čech zvítězil jednoznačně 3:0, v neděli tedy bude favoritem. ,,Jsme doma, což je výhoda. Máme před nimi pětibodový náskok. Když zápas zvládneme, víme, co by to znamenalo. Chceme prostě vyhrát," říká odhodlaně. Výsledek Varnsdorfu se Sokolovem ho neděsí. ,,Čekal jsem, že vyhrají, ale ne takovým rozdílem. Na druhou stranu, poslední tři góly vstřelili, když byl Sokolov oslaben o vyloučeného Glasera."

V předešlém duelu v Českých Budějovicích nastoupili ,,votroci" v poměrně překvapivém složení. A to měli za sebou vítězný zápas s Třincem. ,,Jedna či dvě změny budou i teď. Vždycky reagujeme na formu hráčů a styl soupeře," vysvětluje Prokopec.

K dispozici každopádně nebude mít zraněného Ptáčka, Schwarze a možná ani Krajáka.