Obsáhlou zprávu o činnosti přednesl Martin Zbořil, předseda oddílu kopané Sokola Třebeš. V současné době zde celkově vyvíjí činnost 20 týmů se 36 trenéry od nejmladších až po starou gardu včetně dívčí složky. Dohromady tak fotbalový oddíl čítá 297 členů (loni 268), převážně v kategoriích mládeže, čímž se řadí mezi přední v královéhradeckém regionu i FAČR.

Výsledky a plány: Za uplynulý rok po sportovní stránce panuje v Sokole Třebeš velká spokojenost. Sezona 2011/12, kdy Sokol Třebeš oslavil devadesátiny, patřila k nejúspěšnějším v historii klubu. Ten zaznamenal hned trojnásobný  postup. Muži A vyhráli okresní přebor a postoupili do I. B třídy, muži B se posunuli do III. třídy a starší dorost startuje v České lize U19. Spokojenost panuje se všemi mládežnickými týmy a postupně se daří pod vedením Radky Kozlovské rozšiřovat další dívčí družstva. Řada hráčů úspěšně reprezentuje ve výběrech OFS.

Jak se již stalo tradicí, oddíl ocenil nejlepší střelce z každé kategorie a rovněž funkcionáře. Na nedávném galavečeru KFS se dostalo ocenění dívčí přípravce a Radce Kozlovské, která byla vyhlášena i osobností OFS Hradec. Oddíl kopané poosmé vydal stolní kalendář. Na prahu roku 2013 se uskutečnil již 8. diskoples. Velkým pozitivem je skutečnost, že všechny týmy trénují v areálu Sokola Třebeš na dvou velkých hřištích, dvou plochách pro elévy a hřišti s umělým povrchem. Výrazně se zlepšilo zázemí v podobě nových šaten u hřiště a hlavně v souvislostí s novou sportovní halou. V areálu se staví malá sportovní hala a další úpravy nastanou v souvislosti s výstavbou dopravního hřiště. Domácí zápasy I. ligy budou na třebešském hřišti opět hrát ženy FC Hradec.

Třebešští sportovci mají před sebou opravdu smělé cíle a nejinak je tomu i při dalším zvelebování útulného areálu, kam si nachází cestu stále více mladých. Poděkování patří městu Hradec Králové a sponzorům třebešské kopané za jejich podporu.

Následovala hodnocení trenérů jednotlivých týmů. Postupně byly představeny tyto kategorie: ml. přípravka Radovan Válek, dívčí týmy Radka Kozlovská, st. elévové Martin Zbořil a Karel Podhajský, ml. žáci Vladislav Heřman, ml. žákyně Petr Kincl, st. žáci Radek Lhotka, ml. dorost Luděk Rederer, st. dorost Jiří Matějka, muži B Václav Munzar, muži A Petr Mrkvička,  Liga amatérů Igor Karas a st. garda Jiří Černý.

Poté přišla na řadu volba dvou nových členů do výboru oddílu kopané Radka Michlíka a Luďka Rederera, dále i volba delegátů na valnou hromadu TJ Sokol Třebeš.

Z vystoupení hostů

Jiří Pavlíček (předseda OO ČSTV Hradec a člen VV OFS Hradec): Informoval o aktuální situaci v ČSTV. Důležitá pro sportovní oddíly je výrazná pomoc města Hradec, jehož dlouhodobá podpora sportu je velmi cenná. Ocenil vynikající výsledky mládeže, které se již podařilo přenést i do dospělých.

Vladan Haleš (místopředseda KFS Královéhradecka a OFS Hradec): Hlavní součástí jeho vystoupení byly ekonomické informace z FAČR, KFS a OFS včetně možností čerpání dotací, grantů a příspěvků z Fondu podpory mládeže KFS. Přiblížil rovněž i právě dokončující akci členství FAČR 2013.   (ld)