Podzim velmi dobrý. Jaro mizerné. Součtem je záchrana divize C. Tak by se stručně dalo charakterizovat vystoupení fotbalistů Kratonoh při své premiérové účasti ve čtvrté nejvyšší soutěži. „S druhou částí sezony panuje spíše rozčarování než spokojenost," konstatuje kouč „sršňů" Václav Pišta.

Jak dále prozradil, v kádru dojde v létě k výrazným změnám. Více než polovina hráčů se bude pakovat, místo nich přijdou výrazné posily a mužstvo bude mít ambice konkurovat předním divizním týmům.

Václav Pišta.Zdroj: archivSplnili jste předsezonní cíl, kterým byla záchrana, takže převládá spokojenost se sezonou?
Řeknu to takhle: Zachránili jsme se, takže z tohoto pohledu spokojení jsme, ale s jarní částí sezony panuje spíše rozčarování než spokojenost.

Jak říkáte, druhá polovina sezony byla o poznání horší než podzim. V čem jste spatřoval největší nejen herní rozdíly?
Hlavním důvodem byl odchod pěti klíčových hráčů (Drozd, Hrůša, Čada, Kořínek, Jošt), kteří byli základními stavebními kameny našeho podzimního úspěchu. V zimní přestávce k nám přišlo deset nových hráčů, kteří ale neměli žádné zkušenosti s divizí, což se samozřejmě projevilo na výsledcích a předvedené hře. Z našeho herního projevu se vytratila jistota, lehkost a agresivita. Navíc v klíčových momentech nám chyběl větší důraz v pokutovém území. A také nám scházel rozdílový hráč (osobnost), který by dokázal rozhodnout vyrovnané zápasy.

Spoustu jarních zápasů jste prohráli těsně. Projevil se v tom fakt, že týmu chyběly zkušenosti s divizí?
Je to přesně tak. Náš „jarní" tým byl velice mladý a nezkušený. Během devadesáti minut jsme měli obrovské výkonnostní výkyvy a byli jsme schopni jasný zápas pro nás doslova darovat soupeři. Ve většině zápasů jsme odehráli vyrovnanou partii, ale ve spoustě z nich jsme se o bodový zisk připravili sami. Častokrát jsme utkání ztratili v posledních deseti minutách (Čáslav, Živanice, Pardubice B, Dvůr B, …). Nakonec můžeme být rádi, že nás to v konečném součtu nevytrestalo více.

Co vás v uplynulé sezoně nejvíce potěšilo a co naopak zklamalo?
Nejvíce nás potěšil podzim, ten se nám opravdu povedl nad očekávání po všech stránkách. Bohužel to samé se nedá říci o jaru, které, až na záchranu, bylo zklamáním. Už zimní příprava nebyla podle našich představ a v soutěži jsme pak ve stejném stylu pokračovali. Trénovali jsme v nízkém počtu lidí a tréninková morálka některých hráčů byla doslova skandální. Upřímně řečeno, jsme velice rádi, že to máme za sebou a nechť je nám všem tohle nepovedené jaro výstrahou a ponaučením do dalších sezon.

V zimě došlo k velkým změnám v kádru, co v tomto ohledu nabídne či nabízí v Kratonohách letní přestupové okno?
Letní přestupové okno nám nabízí vybudovat zcela novým tým, který bude schopen konkurovat předním týmům této soutěže po několik sezon, takže se rozloučíme s více než polovinou hráčů. V současné chvíli už řadu posil máme a s dalšími vedeme intenzivní jednání. Konkrétní jména zatím prozrazovat nebudeme, ale už teď můžeme říci, že se máme všichni rozhodně na co těšit.

Kdy by mělo dojít k zahájení letní přípravy na další sezonu?
První společný trénink bude v úterý 11. července 2017, ale hráči dostanou ke splnění čtrnáctidenní individuální plán před zahájením letní přípravy.