„Některé věci jsme si vyříkali. Od té doby hrajeme mnohem zodpovědněji," říká brankář FC Hradec Králové.

Výsledek?

Sedm výher v řadě a první místo v tabulce.

„Ale v sedmém nebi budu až tehdy, když postoupíme do ligy," usmívá se.

V neděli proti Mostu skončila vaše série neprůstřelnosti, která se zastavila na 441 minutách. Je to i tak váš osobní rekord?
Určitě. Nepamatuji si, že bych někdy tak dlouho nedostal branku, a to ani v sezoně, kdy jsme postupovali do ligy (2009/10). Je mi trochu líto, že to už skončilo. Vedli jsme nad Mostem 3:0 a já věřil,  že to dohrajeme s nulou. Na druhou stranu jsme dostali gól v zápase, kdy to tolik nebolelo. Nestálo nás to body.

V úvodních pěti kolech jste
pokaždé inkasovali a najednou přišla radikální změna. Co se stalo?
Třeba v Třinci jsme inkasovali v 90. minutě, s Budějovicemi jsme vedli 3:0 a závěr pak byl strašně hektický. Ale hlavně jsme si po třech kolech vyříkali některé věci a začali hrát zodpovědně.  Od čtvrtého kola tohle funguje, hrajeme na co nejmenší počet branek a  vpředu máme kvalitu. Sice jsme někdy měli i štěstí a nehráli moc dobře, ale zvládli jsme to.

Prý jste u „vyříkávání" sehrál dost podstatnou roli, vzal jste si slovo. Sami hráči tvrdili, že jste si zoufalý vstup do FNL strašně bral.
Začátek sezony byl dalším hřebíčkem po zpackané ligové sezoně. Nesl jsem to špatně, bylo mi na nic, štvalo mě to.
V lize jsme prohrávali, tady také nevyhrávali…

Teď jste tedy po sedmi výhrách
v sedmém nebi?
(rozesměje se) To ne. Tam budu až tehdy, když postoupíme do ligy.

Zatím to tak vypadá. Po třetině soutěže máte v tabulce náskok tří bodů na druhou Karvinou. Našlápnuto máte dobře.
Stále je před námi dvacet kol.  Přijde zimní pauza a začne skoro nová soutěž. Může se stát spousta věcí. Kádry poznamenají změny, navázat na podzim není nikdy lehké.

Proto by bylo fajn vytvořit si do konce podzimu ještě větší bodový polštář. Los máte příznivý. Co vy na to?
Bylo by to ideální. Ale třeba na Žižkově, který byl v tu dobu poslední, jsme odehráli jeden z nejtěžších zápasů sezony. Je to hodně zrádné. Vypadá to na lehčí los, ale máme doma ambiciózní Zlín, nevyzpytatelný Frýdek-Místek… Hezky se to plánuje, ale hůře pak provádí.  Uvidíme s kolika body skončíme. Kdybychom jich měli přes třicet, byli bychom spokojeni.

FC Hradec Králové po výhře nad Mostem

Fotbalová národní liga: FC Hradec Králové - FK Baník Most 1909.Jiří Lindr - 6: Snažil se dirigovat obranu. Často rozehrával míč, ale jinak moc šancí vyniknout neměl.

Marek Plašil - 8: Byl při chuti. Nebál se podporovat útočné akce. Odměnou mu byl v závěru utkání gól.

Adrian Rolko - 7: Jeho zkušenosti vzadu jsou znát. Mužstvo mu věří, což je na hřišti znát. Působí jistě.

Jan Šisler - 7: Jako stoper se nebojí vyvézt míč. S Rolkem si rozumí. Jeho volej po standardce trefil hradbu těl.

Jiří Poděbradský - 7: Tenhle borec podává stabilní výkony. Dozadu je spolehlivý. Když je potřeba, zaútočí.

Jan Shejbal - 8: V úvodu dal krásný gól. Čišelo z něho sebevědomí. I když se mu něco nepovedlo, zkusil to znovu.

Jiří Janoušek - 8: Hradecký „Xavi" se bavil fotbalem. Směrem dozadu byl spolehlivý. Když měl míč u nohy, vždycky si s ním věděl rady.

Petr Schwarz - 8: V roli špílmachra se snažil tvořit hru a dařilo se mu to. Jeho kolmice byly většinou nebezpečné. Zápas mu sedl.

Jaroslav Zelený - 6: Po levé straně jezdil, snažil se. Ve druhé půli ale zahodil tisíciprocentní šanci. Netrefit prázdnou branku, to je „umění".

Marek Kulič - 7: S kanonýrem Vaněčkem tvoří výbornou útočnou dvojici – každý je jiným typem hráče. Měl prsty ve dvou gólech.

David Vaněček - 8: Nejlepší střelec FNL opět úřadoval, trefil se dvakrát. Mohl se dočkat i hattricku, ale v další šanci špatně trefil míč.

Nehodnoceni: Malinský, P. Dvořák, Hochmeister.

Stupnice: 10 nejlepší, 1 nejhorší