V sobotu v 9 hodin odstartuje v předměřické sportovní hale již 8. ročník fotbalového turnaje týmů partnerů Okresního fotbalového svazu Hradec Králové, který zahajuje program 8. Dne partnerů.

Turnaj nabízí hned několik otazníků.

Dosáhne bodově (92 bodů) i medailově (2x zlato, 2x stříbro, 2x bronz a pouze 1x mimo cenný kov – 4. místo) historicky nejúspěšnější tým HLDS na hattrick? A z jakého bude kovu?

Nebo triumfuje někdo z dalších předchozích vítězů? Ve „startovním poli“ budou:

Hradecký deník – tradiční účastník, který má již též kompletní medailovou sbírku (2016 – 1., 2012 – 2., 2011 – 3.). Jak novináři potrénovali v době svátků a dovolené a na jakou zaútočí příčku letos?

Jakoteam – vítěz z roku 2015 v posledních dvou ročnících bral bramborové medaile. Prosadí se letos alespoň na stupně vítězů či zaútočí až na titul?

Belsport – triumfoval v roce 2014, bronz bral v roce 2016. Letos je to však velká neznámá – úplně nové mužstvo přiveze hrající manažer Pavel Janeček. Jakou bude mít sílu?

A co další účastníci?

CK Votrok – ambiciozní tradiční účastník skončil v posledních 3 letech 2x těsně pod vrcholem na stříbrném stupínku (2015, 2017). Dosáhne konečně na titul?

BD Group – účastník všech ročníků pravidelně srdnatě bojuje v druhé části pelotonu. Prolomí konečně prokletí a probojuje se do semifinále?

Arrows – vysoké cíle tým hvězd v předešlých ročnících zatím nesplnil. I pro něj je zatím semifinále snem. Dosáhne ho pod novým obchodním názvem? (dříve Legalcom)

Sport Hradec Cup – loňský nováček ve svém premiérovém ročníku hned vybojoval bronz! Zaútočí letos ještě výš či jeho výkon byl pouze nováčkovský elán?

Jak hodnotí přípravu a vidí turnaj manažeři týmů? Položili jsme jim 4 otázky (3 stejné a poslední individuální). Zde jsou otázky a odpovědi:

1. Jak proběhla příprava týmu na letošní ročník?
2. Cíle vašeho týmu?
3. Představíte na turnaji nějaké nové eso?

SPORT HRADEC CUP (Michael Nebeský)

1. Kluci hrají ve svých týmech velkého fotbalu, takže my se z větší části uvidíme opět po roce na turnaji OFS.

2. Rádi bychom byli opět na bedně.

3. To je tajné. (úsměv)

4. Jako nováček jste loni překvapili. Žene vás za úspěchem charitativní podtext turnaje i pro vaše projekty?
Určitě ano. Máme v týmu kluky, kteří dlouhodobě podporují Sport Hradec Cup a chtějí se za náš tým porvat o úspěch. Každá účast na takovém turnaji je pro nás velmi přínosná. Rádi bychom také poděkovali touto cestou za veškerou snahu organizátorů a za pomoc!

ARROWS (Libor Zbořil)

1. Musím přiznat, že příprava nebyla žádná. Věřím v individuální přípravu chlapců, která doufám byla přes vánoční svátky důkladná. Kluci vědí, že před zahájením turnaje musí splnit stanovené váhové a fyzické limity, jinak nebudou hrát.

2. Cíle jsou vždy stejné, vyhrát a všechny potrápit.

3. Určitě minimálně Michal Šmarda.

4. Soupeře matete novým názvem, který na turnaji bude mít asi premiéru. Znamená to, že legislativní znalosti doplníte i sportovní kvalitou a budete atakovat medaile?
Ano, máte pravdu, naše nová značka Arrows jako nástupce brandu Legalcom bude mít na tomto turnaji premiéru. Arrows vznikl fúzí tří advokátních kanceláří (Legalcom – Dohnal, Pertot a Slanina – HSL Legal) čítající nyní 45 právníků a celorepublikovou pobočkovou síť. Soupeře však rozhodně nechceme mást novým názvem, ale spíše herním nasazením. Tým z Ligy gentlemanů zůstává téměř nezměněn, avšak není tajemstvím, že na posilách se stále pracuje. Máme pořád stejné a jednoduché plány, prostě vítězit a být nejlepší nejen v právních disciplínách, ale i na hřišti. Zatímco naši klienti se mohou těšit na špičkové právní služby rozšířené o ekonomické, dotační, daňové a pojišťovací poradenství, včetně vzdělávacích programů, tak našim fotbalovým soupeřům můžeme slíbit férovou, ale nekompromisní záplavu ostrých šípů v podobě střel na bránu.

JAKOTEAM (Roman Čáp)

1. Připravovali jsme se velmi svědomitě. Někteří budou mít míč na svých sálovkách opět pouze na tomto věhlasném turnaji.

2. Hlavně se ve zdraví dočkat dražby.

3. Doufám, že se nám opět do týmu podaří přivést Pepu Vlčka, který před dvěma lety asi jako jediný exekutor pokutového kopu na světě nejenže ho neproměnil, ale jeho kop skončil v postranním zámezí mimo hrací plochu.

4. Firma roste a rozšiřuje svoje teritoria. Prokáže to i ve fotbalovém turnaji a přenechá bramborové medaile nějakému ze soupeřů?
Tak jako každý rok budeme mít ambice co nejvyšší, ale kvalita rok od roku roste a dostat se na bednu bude velmi těžké.

HRADECKÝ DENÍK (Tomáš Otradovský)

1. Příprava hráčů probíhala individuálně. K taktické poradě jsme se sešli týden před Vánoci, těžko ale soudit, zda si někdo z hráčů z tohoto „soustředění“ něco pamatuje. V realizačním týmu panují obavy, jak s formou hráčů zacloumaly vánoční svátky a s nimi spojené pojídání cukroví.

2. S ohledem na rozsáhlou marodku je cílem nepřijít o další hráče stabilního kádru. Za úspěch považujeme jakékoliv vylepšení loňského umístění.

3. Pokud v týmu představíme nováčka, pak to bude až na poslední chvíli. Jinak ale manažer počítá s loňskou sestavou. S ohledem na poslední výkony a umístění je to až s podivem.

4. Váš tým v turnaji vystupuje jako na houpačce – jednou na stupních vítězů a jednou až za branami semifinále. Kdy budou vaše výkony vyrovnané a co jste pro to udělali?
Konkurence je vysoká. Soupeři mládnou, my stárneme. Abychom zajistili stabilitu výsledků, museli bychom náš kádr výrazně obměnit. Zda se tak ale v brzké době stane, zůstává otázkou.

BELSPORT (Pavel Janeček)

1. Po celé vánoční svátky jsme pilně trénovali.

2. Pro nás jsou cíle vždy nejvyšší.

3. Představíme ligové, druholigové a třetiligové hráče. Mezi nimi bude běhat i jedna slečna, která hrála za Slavii Praha.

4. Velká neznámá! Prozradíte složení týmu s předstihem či překvapíte soupeře až na palubovce?
S předstihem. Brankaři: Josef Prokeš, Pavel Janeček. Hráči do pole: Jan Hlava, Jakub Frohna, Marek Chrobák, Lukáš Budějský, Jiří Vobořil, Hana Meszároszová. Vedoucí týmu Michaela Malbeková.

CK VOTROK (Hynek Souček)

1. Příprava jako každoročně proběhla individuálně.

2. Cílem našeho týmu pro tento ročník je postup do semifinále, což znamená skončit do druhého místa ve skupině.

3. Pro tento ročník s žádnou velkou posilou nepočítáme.

4. Jste letos ještě silnější a vyjde vám třetí útok na primát?
Jak už jsme odpovídali, nastoupíme v podobné sestavě, v jaké se objevujeme již několik posledních ročníků. Rádi bychom popřáli všem týmům i divákům hezký sportovní zážitek. Ať vyhraje ten nejlepší.

HLDS (Josef Jedlička)

1. Náš tým se zaměřil na psychologickou přípravu, protože máme vysoký věkový průměr. Proti výrazně mladším týmům potřebujeme nutně zlepšit psychickou odolnost.

2. Mít největší věkový průměr a tím dávat možnost pohybového vyžití veteránům.

3. Představíme obnovené eso Jirku Šulce, který pro tento turnaj obnovil kariéru.

4. Premianta se na cíl asi nemá cenu ptát. Co jste udělali pro to, aby vás smečka vlků nedohnala?
Nacvičujeme novou taktiku – celý zápas hrát naplno, poslední dvě minuty přidat a tím vždy dát o gól víc než soupeř.

BD GROUP (Lukáš Burdych)

1. Pro letošní ročník jsme kladli důraz na psychologickou přípravu a s tím spojenou herní pohodu, kterou jsme pilovali zejména přes vánoční svátky.

2. Chtěli bychom zužitkovat vánoční přípravu, která by se měla projevit v herní pohodě a rádi bychom postoupili do semifinále.

3. Tým zůstává stabilní a na turnaji se objeví všechna esa z minulých ročníků.

4. Změnili jste systém přípravy pro rychlejší adaptaci z ledu na palubovku?
Přechod z ledu na palubovku je pro nás vždy obtížný, ale věříme, že se nám podařilo, zejména vánoční přípravou, tento deficit vymazat.

Osmý Den partnerů bude pokračovat dražbou sportovních relikvií, bowlingem dvojic a zakončen tradiční diskotékou DJ Mouchy.

Předpokládaný časový harmonogram: 9.00 – 16.00 osmý halový fotbalový turnaj partnerů, 16.15 – 17.45 tombola a dražba hodnotných sportovních relikvií, 18.00 – 20.00 osmý bowlingový turnaj partnerů, 18.01 – ? diskotéka na přání (DJ Moucha).

Účast je veřejná, OFS HK zve všechny příznivce kopané, kteří v akci určitě uvidí bývalé i současné hvězdy nejen regionální kopané. Vstupné na celý den je dobrovolné a bude věnováno na charitativní účely. Více o Dni partnerů a zejména aktuální info najdete na webu dpofshk.webnode.cz.   (vh, ld)