Fotbalový krajský přebor měl ve středu na programu dvě dohrávky, v nichž padlo třináct branek.

Slavia Hradec – Nový Bydžov B 4:3

Josef Pleskot, trenér Slavie: „Absolvujeme anglický týden. Musím přiznat, že po nedělním zápase ve Dvoře Králové toho měli kluci plné zuby. To se projevilo v první půlhodině, kdy jsme nebyli schopni zachytit nástup soupeře, který k nám přijel posílen o několik hráčů áčka. Navíc nám dělalo problém jeho napadání. Prohrávali jsme už 1:3 a vypadalo to hodně špatně. Naštěstí se nám do poločasu podařilo snížit. Po přestávce se moji svěřenci zlepšili a šli jednoznačně za vítězstvím. Dřeli a výsledkem byly dva góly. Několik slibných příležitostí ještě zůstalo nevyužito. Nechci chválit jednotlivce, ale celý tým. Pro vítězství udělal maximum."

Karel Průcha, trenér Nového Bydžova B: „Už mě to pomalu unavuje, pořád stejná písnička. Naše hra byla kvalitní, jenže opět nemáme žádný bod. Pro tento stav můžeme snad pouze namítat, že v základní sestavě bylo pět dorostenců. Přesto se toto stát nesmí. Soupeř si vypracuje tři rohy a dá čtyři branky. Ale to je fotbal. Musíme pochopit, že rozhoduje každá maličkost. Téměř nikdy se nevyjadřuji k výkonu rozhodčího, ale tentokrát udělám výjimku. To, co se dělo na hřišti, překračuje veškeré dimenze mého chápání. Sudí Ježek kupil chybu za chybou. Omluvou snad může být, že v jeho mladém věku podlehl nátlaku diváků, realizačního týmu i hráčů domácích. Výsledek sice výrazně neovlivnil, jeho chybné rozhodování bohužel odnesl vyloučený Tomáš Bastin. To neskutečně zatížilo moji nervovou soustavu."

Nový Hradec – Olympia Hradec 1:5

Petr Silbernágl, trenér Nového Hradce: „Tentokrát jsme dostali lekci z efektivity. Poté, co se nám podařilo vyrovnat, jsme vzápětí inkasovali z rohového kopu. O osudu utkání rozhodla třetí branka v naší síti. V závěru jsme si vypili kalich hořkosti až do dna."

František Bárta, vedoucí mužstva Olympie: „I když výsledek vypadá jednoznačně, tak naše hra zejména v první půli moc dobrá nebyla. Věřím, že v Jičíně přijde herní zlepšení a domů si odvezeme tři body. Jsem rád, že se po dlouhodobém zranění do sestavy vrátil záložník Mařas."   (js, pt)