„Přitom se mi v týdnu na tréninku vůbec nedařilo," upřímně hlásil po zápase, ve kterém zařídil „votrokům" rychlé vedení 3:0.

Nakonec to ale byla honička. Soupeř snížil na 2:3 a Vaněčkovi v tu chvíli nebylo dobře po těle. „Podcenili jsme to," přiznal.

Bylo to tak, že do čeho jste v prvním poločase kopl, to vám spadlo do branky?
Ano, bylo to tak. Jsem rád, že jsem pomohl k výhře. Už jsme poztráceli dost bodů a ztratit další jsme si nemohli dovolit.

Jak jste se cítil na začátku zápasu? Tušil jste, že by mohla přijít taková gólová exploze?
Upřímně?

Jistě.
Celý týden se mi na tréninku vůbec nedařilo, nespadlo mi tam nic, ale vydržel jsem a tohle byla odměna.

Před zápasem jste v jednom z rozhovorů tvrdil, že překonat českobudějovického gólmana Daňka bude velmi složité. To jste jen klamal tělem?
(směje se) Michala znám z Plzně, je to výborný gólman a je těžké mu dát branku. Ale jak už jsem řekl na začátku, do čeho jsem kopl, to tam spadlo.

V koncovce jste se choval velmi chladnokrevně, jako muž bez nervů. Pomohl vám po psychické stránce vydařený zápas v minulém kole v Třinci?
Tam se zvedlo sebevědomí všem. Už jsme nutně potřebovali vyhrát, byli jsme pod tlakem médií, fanoušků i vedení klubu. Dnes jsme to jen potvrdili. Zasloužili jsme si vyhrát.

Ale České Budějovice v závěru pořádně kousaly, ze zápasu udělaly snížením z 0:3 na 2:3 velké drama. Bál jste se o výsledek?
Především jsme závěr podcenili. Naštěstí se nám to nevymstilo úplně.

Myslíte, že dostanete od plzeňského trenéra Pavla Vrby pochvalnou esemesku?
(rozesměje se) O tom silně pochybuji. V Plzni teď  mají úplně jiné starosti, než aby mi pan Vrba posílal textovky. Soustředí se na postup do Ligy mistrů, já jsem nyní v Hradci a budu za něj bojovat. Nic jiného mě nezajímá.

Jste vůbec s plzeňským vedením v kontaktu?
Jelikož jsem každý půlrok někde jinde, tak to není jednoduché. Ale mluvil jsem s panem Šádkem (generální manažer Viktorie – pozn. aut.). Když jsem v létě nastoupil do přípravy, tak jsem hovořil i s trenérem Vrbou. Snad o mě vědí.

Na začátku sezony jste byl zraněný. Údajně se nejednalo o nic banálního.
Měl jsem problémy s ledvinami a nemohl jsem trénovat. Pořád jsem měl zvýšené výsledky testů. Skoro na tři týdny jsem vypadl z přípravy a vypadalo to špatně. Naštěstí se moje obavy nepotvrdily, ledviny se uklidnily a mohl jsem se zase dostat do tempa.

Známkování po vítězství 3:2 nad Českými Budějovicemi

Jiří Lindr - 7: Zase dostal dvě branky, ale opět byl bez viny. Naopak chytil dvě gólové střely Kaloda.

Marek Plašil - 6: Postupně se zabydluje v základní sestavě a na jeho výkonech je to znát. Víc si dovolí, ale  rozehrávka stále hapruje.

Adrian Rolko - 7: Uplatnil výšku, přehled, zkušenosti. V dramatickém závěru bylo spolehnutí na jeho dredatou hlavu.

Fotbalová národní liga: FC Hradec Králové - SK Dynamo České Budějovice.Jan Šisler - 7: Hrál skvěle, neprohrál jediný souboj. Ale po jeho ruce ve vápně snížil soupeř na 2:3…

Jiří Poděbradslý - 6: Zase byl aktivní, neustále podporoval útok, cpal se dopředu. Ovšem za stavu 0:3 neuhlídal na zadní tyči Kaloda.

Tomáš Malinský - 9: Uff, to byla jízda. Housle „nasadil" Hanzlíkovi, na gól nahrál Vaněčkovi a blbce udělal z Chmela. Paráda, vážení!

Tomáš Kučera - 8: Pálil ostošest, ale buď trefil gólmana, nebo tyč. Za výkon by si gólovou odměnu zasloužil.

Jiří Janoušek - 8: Milé překvapení. Rozdával přesné krátké i dlouhé přihrávky. Stíhal bránit. To je ono!

Jaroslav Zelený - 7: Zaznamenal progres, mohl dát i gól, jenže míč proletěl okolo tyče. Je  vidět, že hrozně chce a to ho někdy brzdí.

David Vaněček - 10: Po hattricku se stal miláčkem davů. Fascinujícím způsobem proměnil všechny šance. Na to v Hradci nejsou zvyklí.

Marek Kulič - 7: Zase válel, byl při chuti. Jen měl přesněji najít Vaněčka před prázdnou brankou.

Nehodnoceni: Kraják, Hochmeister, Pillár.
Stupnice: 10 nejlepší, 1 nejhorší.